Lajmet e Fundit

0
Shtetet e Bashkuara e kanë fajësuar Korenë e Veriut për një sulm kibernetik ndaj kompanisë së Hollivudit, Sony Pictures. Byroja Feredale e Hetimeve (FBI), përmes...

0
Së paku 3 mijë e 188 civilë afganë janë vrarë gjatë vitit 2014, si rezultat i intensifikimit të luftës në mes të talebanëve dhe...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka ftuar presidentin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, që gjatë pranverës së ardhshme, ta vizitoj Rusinë. Zëdhënësi i...

0
Shërbimi i Sigurisë Shtetërore të Ukrainës ka thënë se ka prishur një komplot të dyshuar për të shpërthyer eksplozivë në një zonë të populluar...

Lajme nga Sporti

0
Në vigjilje të ndeshjes së fundit të vitit 2014, trajneri katalanas analizon gjendjen e grupit që drejton. Luis Enrique nuk pranon t'i vendosë një notë...

0
Mbrojtësi që së fundmi ishte pjesë e Olympiacosit, kishte marrë zyrtarisht kohët e fundit një ofertë nga Barcelona për të qenë pjesë e sektorit...

OP-ED

0
Burim Ramadani Demokratizimi është proces. Asgjë nuk fillon dhe përfundon brenda pak ditësh. Duhet angazhim të përkushtuar. Këtu, besoj, askush nuk ka dilema. Të gjithë...

0
Zgjim Hyseni Qosja sulmon Mustafën, kurse ky ia pret edhe më ashpër. Njëri quhet kolaboracionist i qeverisë kuislinge të Rrahman Morinës, tjetri pa hamendje ia...

Lajme nga Showbiz

0
Incidentet me veshjen janë bërë zakon për Nicki Minaj. Këngëtarja 32-vjeçare i la të gjithë me gojë hapur kur në një emision televiziv tregoi...

0
Këngëtarja me famë botërore Christina Aguliera feston sot 34 vjetorin e lindjes. Gjatë gjithë këtyre viteve jetë, Christina ka krijuar shumë këngë, ka grumbulluar shumë...

Relax

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

Lajme nga Teknologjia

0
BlackBerry edhe zyrtarisht e ka prezantuar modelin e ri të telefonit të saj të mençur - BlackBerry Classic. Modeli që është shfaqur dhe përfolur...

0
Android Lollipop është ngadalë duke u lëshuar në të gjithë botën tek shumë lloje të ndryshme të telefonave mobil që bazohen në sistemin operativ...

Lajme nga Kultura

0
Kompania Sony ka konfirmuar se ka tërhequr plotësisht filmin satirik “The Interview”, me shkak kërcënimet e marra nga hakerët kibernetikë. Filmi bën fjalë për një...

0
Në një audicion, një pikturë bërë nga Winston Churchill është shitur për më shumë se 2.2 milionë euro. Piktura në fjalë mban titullin “...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)