Lajmet e Fundit

0
Reperja australiane Iggy Azalea së fundi ka bërë të ditur faktin se ajo i është nënshtruar kirurgjisë plastike, përmes së cilës ka rritur gjinjët...

0
Në mëngjesin e së martës, Blerim Xhemajli është bërë baba. Mesfushori shqiptar i Zvicrës u bë baba në orën 8:54 minuta. Ai dhe Erjona, djalin...

Rajoni dhe bota

0
Gjithnjë e më shumë turistë të huaj po pushojnë në “vendin e shqiponjave”, kurse këto aranzhmane po i ofrojnë edhe agjencitë turiste të Serbisë....

0
Natyra nuk pushon asnjëherë së befasuari. Rajoni autonom i Tibetit është përfshirë nga një dimër i ashpër, edhe pse tashmë thuajse zyrtarisht jemi në...

Lajme nga Sporti

0
Panik në futbollin grek. Tre lojtarë të kombëtares helene që aktivizohen me dy skuadrat e Veronës, Moras, Tachtsidis dhe Fetfatzidis u përfshinë në një...

0
Mediat në Kroaci shkruajnë se mbrojtësi kosovar i Partizanit të Tiranës, Amir Rrahmani ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Kroacia, RNK Split. Rrahmanit i përfundon...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Është e vështirë që Megan Fox të pozojë përpara aparatit e të mos duket e mrekullueshme. Këtë e vërteton edhe seti i fundit fotografik i...

0
Jennifer Lopez ka treguar edhe një herë se është diva e ceremonive. Ajo i ka mahnitur të gjithë me pamjen e saj në cereomoninë...

Relax

0
Kush nuk do të dëshironte që kjo bukuroshe seksi t’ia lajë makinën. Ajo është një profesioniste e vërtetë në punën e saj. Në këtë video...

0
Një grua 80 vjeçare e njohur si “Mbretërasha e Orgjive” ka rrëfyer se ka fjetur me mbi 1,000 burra si dhe ka luajtur në...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...