Lajmet e Fundit

0
Pas Interit, Juventusit e Real Sociedadit, edhe Hull City ka shprehur interesim për Adnan Januzajn. Talenti kosovar, Adnan Januzaj, po kërkohet tani edhe nga një...

0
Javë negative për dy ekipet e Genovas, që rrezikojnë vendin e tretë nëse Lazio fiton përballë Inter në mbrëmje. Genoa u mposht nga Torino...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarët thonë se së paku 17 vetë, përfshirë femra dhe fëmijë, janë vrarë në sulme të ndara në gjithë Afganistanin. Mbrëmë vonë në provincën Javzjan,...

0
Nje person me motociklete ka qelluar per vdekje 2 persona dhe një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë. Ngjarja ndodhi ne lagjen Dudas te...

Lajme nga Sporti

0
Legjenda e boksit botëror, Muhammad Ali, është pranuar në një spital për shkak të pneumonisë dhe pritet të ripërtrihet shpejtë, meqë sëmundja është hetuar...

0
Trajneri boshnjak Sabit Hadziç nuk do ta drejtoj më Sigal Prishtinën. Kampionia në fuqi e Kosovës përmes një njoftimi ka konfirmuar ‘dovorcin’ me trajnerin boshnjak. “Ju...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Leonardo DiCaprio është parë në shoqëri të të dashurës së Roman Abramovich, Dasha Zhukova. Bukuroshja ruse, Dasha Zhukova, nuk ka arritur ta përballojë humbjet financiare...

0
Në ballon e Presidentit të dy ditëve më parë ra në sy një pamje që deri më tani kishte munguar dhe një fakt...

Relax

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

Lajme nga Teknologjia

0
Rregullatori i mediave në Rusi, Roskomnadzor, tha se e ka bllokuar qasjen në një faqe në Facebook, që bënte thirrje për demonstratë në mbështetje...

0
​Kushtet e tmerrshme të punës në fabrikat kineze ishin në qendër të vëmendjes në 2010, kur vetëm 14 punëtorëve nga fabrika e Foxconn, furnizuesi...

Lajme nga Kultura

0
Gazsjellësi TAP pritet të marrë një dimension të ri në rajonin e Ballkanit dhe në Europë pas bllokimit të projektit rus, Rrjedha e Jugut....

0
Në vitin që do të vije filmi i regjisorit holandez Dion Ventress me titull ‘’Katunar’’ do të jetë risi në kinematografinë e vendin tonë....

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)