Lajmet e Fundit

0
Bajram Gecaj nga LDK, mohon lajmet ku emri i tij lakohet të ketë thënë se ambasadorja amerikane Tracey Ann Jacobson është garantore e marrëveshjes...

0
Gjatë këtij operacioni policor në mesin e tyre është gjetur një boks hekuri. Drejtoria Rajonale e Policisë Kosovës në Pejë, duke u bazuar në planin...

Rajoni dhe bota

0
Zëvendëspresidentni amerikan, Joe Biden, tha se “është e papranueshme për vendet që të përpiqen t’i rishënojnë kufijtë me forcë në Evropë ose të intervenojnë...

0
Koalicioni i ri qeverisës në Ukrainë, i përbërë nga pesë parti, thotë se qëllim madhor është anëtarësimi në NATO. Këto parti sot e kanë firmosur...

Lajme nga Sporti

0
Ekipi i Sunaj Kecit barazoi 1-1 në shtëpi me Ferizajn, një ndeshje që dhe mund ta kishte humbur. Hajvalia nuk arrin të mbyllë me fitore...

0
Në ndeshjen e parë si kundërshtar ndaj ish skuadrës së tij 29-vjecari nga Prishtina u bë protagonist ne golin e vetem te ndeshjes.. Besart Berisha...

OP-ED

0
Arben Manaj Ka raste kur më qesharak të duket reagimi për një veprim, sesa vetë veprimi. Kjo m’u kujtua kur shikoja antienverizmin e stisur ndaj...

0
Gideon Rachman Brezi i prindërve të mi u mësua të jetojë nën hijen e bombës. Por për brezin tim, vetë ideja e luftës bërthamore tingëllon...

Lajme nga Showbiz

0
E pranishme në Australi për promovimin e filmit të saj të fundit “Unbroken”, ku është producente dhe regjisore, aktorja Angelina Jolie, është shprehur se...

0
Është nënë e përkushtuar e dy fëmijëve dhe një aktore e nominuar shumë herë për çmim Oscar. Julianne Moore i ka arritur këto gjëra...

Relax

0
Organizata ndërkombëtare humanitare Human Rights Watch (HRW) dënon fuqishëm "testin e virgjërisë", që policia indoneziane kryen mbi policet e reja. Nga policia indoneziane pretendojnë se...

0
Tre gropa masive u zbuluan këtë verë në Yamal Peninsula në veri të Siberisë. Në përpjekje për të zbuluar origjinën e këtyre gropave të...

Lajme nga Teknologjia

0
Nokia nuk është e vetmja kompani finlandeze që po fokusohet në tregun e tabletëve, pasi edhe kompania Jolla ka vendosur të bëhet pjesë e...

0
Facebook prezantoi një tjetër aplikacion të mëvetësishëm, të quajtur Facebook Groups. Ky aplikacion është krijuar nga Facebook për t’u dhënë mundësi përdoruesve të mbajnë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Departamenti i Filozofisë në Fakultetin Filozofik në Universitetin e Prishtinës dhe Shoqata e Filozofëve të Kosovës, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Filozofisë...

0
Bujar Vitija Në historinë e Teatrit Kombëtar të Kosovës, mund të jetë hera e parë që menaxhmenti thërret një konferencë të dytë për të njëjtën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)