Lajmet e Fundit

0
Nuk është për tu befasuar që partitë e formuara gjatë përpjekjeve për çlirim kombëtar nuk kanë ndonjë ideologji të definuar qartë. Fatkeqësisht, periudha pasi...

0
Dy prindër binjakë bënë shumë të rrallën ose të jashtëzakonshmen: U bënë baba në të njëjtën ditë, në të njëjtin spital. Stunned Jeromme dhe Jarrell...

Rajoni dhe bota

0
Aktivistë për të drejtat e njeriut në Siri, kanë njoftuar se nga sulmet ajrore qeveritare kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS), janë vrarë rreth...

0
Gjenerali amerikan, i cili është komandant i lartë i NATO-s në Evropë, Philip Breedlove, ka thënë se ka një numër të madh të rusëve...

Lajme nga Sporti

0
Dukagjini i Klinës ka përgatitur befasi të madhe në rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, pasi e ka mposhtur skuadrën...

0
Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, mendon se Topi i Artë duhet t’i takojë një futbollisti të Kombëtares gjermane që triumfoi në Kampionatin botëror në...

OP-ED

0
Bedri Zyberaj Zonja dhe zotërinj, Jemi mbledhur sot këtu ta kujtojmë të kaluarën e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe ta shënojmë e ta festojmë...

0
Zgjim Hyseni Nuk mësuam gjë të re në regjistrin e fakteve, as sa i përket subjekteve politike, as mbi karakteret e figurave të Mustafës e...

Lajme nga Showbiz

0
Modelja dhe këngëtarja shqiptare, Afërdita Dreshaj, përpos që çdoherë duket bukur dhe pëlqehet shumë nga fansat e saj, ajo shpeshherë është edhe pjesë e...

0
Videoklipi i këngës më të re të Beyonce është pa dyshim më i “nxehti” që ka realizuar ndonjëherë këngëtarja 33-vjeçare.  Në klipin e ‘Haunted’, ajo...

Relax

0
Kujdeseni për veten, por sërish nuk e shmangni dot gripin. Studimet tregojnë se ka disa gjeste të thjeshta të cilat mund të na forcojnë...

0
Sikur të mos ishte kamera e sigurisë që e regjistroi këtë ngjarje, askush nuk do t’i besonte këtij burri që mrekullisht shpëtoi pa u...

Lajme nga Teknologjia

0
Panasonic ka prezantuar telefonin inteligjent me parametra mesatarë, Eluga I, në Indi. Telefoni ka pothuajse të njëjtat veçori si Asus Zenfone 5. Ai ka...

0
Edhe pse nuk mund t’i klasifikojmë orët inteligjente si pajisje teknologjike për të rriturit, megjithatë nuk e kuptojmë se për çfarë mund t’u nevojitet...

Lajme nga Kultura

0
Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Arber Rexhaj, ka dhënë disa propozime për rikthimin e skenës teatrore në këtë qytet. Këto propozime të cilat...

0
Bujar Vitia Shtatë herë i është ndërruar emri e pesë herë lokacioni. E aty ku qëndron sot stoikisht pas gjithë vështirësive në përballje me regjimin...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)