Lajmet e Fundit

0
Kanë kaluar mbi dhjetë vjet tashmë që kur avioni Konkord kreu udhëtimin e tij të fundit duke kaluar Atlantikun. Por shumë shpejt do të nisin...

0
Momentalisht Bayerni kryeson Bundesligën me 30 pikë, por pas vetëm 12 javëve të para kampionët e Gjermanisë kanë krijuar një diferencë të frikshme ndaj...

Rajoni dhe bota

0
Dy persona nga Kosova, të dyshuar për vjedhje, duke ikur nga policia që po i ndiqte mbrëmjen e te enjtes janë hedhur në lumin...

0
Hillary Clinton ka përfituar plot 300 mijë dollarë vetëm për një fjalim. Bëhet fjalë për një fjalim të mbajtur në Universitetin e California në...

Lajme nga Sporti

0
Karl-Heinz Rummenigge shpreson që Bayerni i Munihut të kopjojë Barcelonën e erës Guardiola për t’u bërë fuqia dominuese e futbollit evropian për vitet e...

0
Skuadra kosovare e Ferronikelit ka fituar trofeun "Kupa Pavarësia”", e cila u zhvillua sot në Vlorë me rastin e 102-vjetorit të Pavarësisë. Skuadra në...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Shumë prej nesh e njohin Eleni Fureira si këngëtarja greke që shoqëroi Manos Pyrovolakis, në Eurosong në 2010 që u zhvillua në Oslo. Që...

0
Historia e çdo kombi njeh sukseset e mëdha, pikat e veta kulmore. Për kombin shqiptar kjo ditë është data kuptimplotë e 28 nëntorit. Sot,...

Relax

0
Të bësh pazar, deri sa të mos kesh më fuqi! Ky është parimi i të “premtes së zezë”, ditës kur turmat e blerësve “çmenden”...

0
Prej disa muajsh në faqe të ndryshme të internetit qarkullojnë lajme se në muajin dhjetor planeti Tokë, do të përfshihet nga një periudhë errësire...

Lajme nga Teknologjia

0
Gionee është një kompani kineze që njihet në vendet perëndimore për krijimin e dy telefonave inteligjentë që janë cilësuar si pajisjet më të holla...

0
Gara për të prodhuar avionët civil supersonik ka sjellë protipin e parë të quajtur Aerion AS2. Fillimisht ky avion do të përdoret për fluturime...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)