Lajmet e Fundit

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Aktorja hollywoodiane Eva Mendes ka dhënë intervistën e parë pas lindjes së vajzës. Ajo ka treguar se tashmë gjashtë javë ka net kur nuk...

Rajoni dhe bota

0
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka dërguar një mesazh për Shqipërinë dhe shqiptarët për 102-vjetorin e Pavarësisë. Në mesazhin e tij, Kerry vlerëson rolin...

0
San Francisko – Sipas Facebook, ajo që ndodhi në vitin 2012 me Barack Obaman dhe rrjetin social nuk do të përsëritet më. Mbështetja e madhe...

Lajme nga Sporti

0
Liridon Haziri Rekordi i ri i thyer nga Lionel Messi, në Ligën e Kampionëve duke u bërë golashënuesi më i mirë i këtij turneu me...

0
Granit Xhaka kërkon që me ekipin e tij, Borussia Moenchengladbach të përfundojë si lider i grupit A kualifikimin e mëtutjeshëm në Europa Ligë. Ai...

OP-ED

0
Bedri Zyberaj Zonja dhe zotërinj, Jemi mbledhur sot këtu ta kujtojmë të kaluarën e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe ta shënojmë e ta festojmë...

0
Zgjim Hyseni Nuk mësuam gjë të re në regjistrin e fakteve, as sa i përket subjekteve politike, as mbi karakteret e figurave të Mustafës e...

Lajme nga Showbiz

0
U bë shumë kohë që kur kanë deklaruar se do të vijnë me një këngë duet. Kjo pritje të gjatë që kanë bërë fansat...

0
I pari i labelit ‘Babastars’ Getoar Selimi, ka hedhur një fotografi në rrjetin social ‘Instagram’  në të cilën ndonëse nuk shihet edhe aq mirë,...

Relax

0
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur, drejtues i një bande aq të...

0
Kamioni i gjate 25 meter kercen mbi nje makine Lotus te Formula 1. Ky eshte spoti prej pak sekondash per llogari te kompanise se...

Lajme nga Teknologjia

0
Sonim, kompania që merret me krijimin e telefonave inteligjentë të pathyeshëm, ka krijuar së fundmi telefonin XP7 Android 4.4 KitKat. Ai cilësohet si telefoni...

0
Edhe pse tabletët po përdoren gjerësisht, shifrat e fundit të publikuara nga firma kërkimore e tregut, IDC, na zbulojnë se tregu i tabletëve ka...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

0
Aktori i komedisë, Vedat Bajrami, do ta shfaqë për të parën herë “Stand Up Comedy-në” e tij të parë para publikut prishtinas. Interesimi ka qenë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)