Lajmet e Fundit

0
Gjashtë vjet rob lufte në Shqipëri? “Jo, unë kam qenë gjashtë vjet mysafir te shqiptarët”, thoshte Herbert Daferner nga Wöschbach Neu-Pfinztal, Baden, Gjermani Nga fundi...

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se me “ringjalljen” e diktatorit Enver Hoxha me Bunker-Artin, ka poshtëruar qytetarët shqiptarë dhe të gjithë...

Rajoni dhe bota

0
54-vjeçari Alan Catterall nga Runcorni i Haltonit të Anglisë është djegur i gjallë në furrën e bukës për shkak të një gabimi që ka...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka konfirmuar sot se sekretari i mbrojtjes, Chuck Hagel po tërhiqet, pasi në këtë post i kaloi...

Lajme nga Sporti

0
Sindikata e futbollistëve profesionistë FIFPro dhe FIFA zbardhën 5 emrat nga ku do të përzgjidhet edhe portieri më i mirë i vitit 2014. Manuel Neuer,...

0
Sot, është nënshkruar marrëveshja e binjakëzimit ndërmjet klubit të futbollit turk, Bursaspor dhe Prishtinës, klubit më të suksesshëm të futbollit kosovar, raporton Anadolu Agency...

OP-ED

0
Loay Mudhoon Me atentatin e shëmtuar në një sinagogë në Jeruzalem, konflikti i Lindjes së Mesme merr një dimension të ri, tensionimin fetar. Me këtë...

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

Lajme nga Showbiz

0
Një shpullë për varfërinë në kohë krize, është ajo e dhënë nga këngëtarja Jennifer Lopez. Këngëtarja seksi i nënshtrohet një trajtimi të veçantë kundër...

0
Kjo fotografi po qarkullon nëpër rrjetet sociale. Aktorja që e luan Sulltaneshën Hyrrem te seriali “Sulltani i Madhërishëm” e ka bërë shqiponjën me dy duart...

Relax

0
Hulumtuesi i UFO (objekteve të paidentifikuara fluturuese – OPF) pohon se e ka në duar fotografinë autentike të qenies jashtëtokësore që gjoja është bërë...

0
Historia është e mbushur me figura premtuese, jeta e të cilëve u pre në mes për shkak të abuzimit dhe varësisë nga droga. Vdekja...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsungu nuk ka arritur të dalë nga kriza e shitjeve me lansimin e telefonit të ri Galaxy S5. Në tre muajt e parë prej se...

0
Nëse mendoni se ekranet Quad HD janë më të mirët në ditët e sotme tek telefonat inteligjentë, mendohuni sërish. Sipas Qualcomm, kompania e cila...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

0
Boksieri i Kosovës, Armend Xhoxhaj, është fitues i trofeut të Turneut Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Boksierë nga 12 shtete të ndryshme të botës, për dy ditë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)