Lajmet e Fundit

0
“Tifozët tanë do të na ndihmojnë të bëjmë diferencën por nuk ka ndeshje që mund të na ndryshojë totalisht". Në prag të derbit milanez, trajneri...

0
Në protestën masive të organizuar nga Partia Demokratike në opozitë në Shqipëri, është kritikuar ashpër qeveria e kryeministrit, Edi Rama, dhe është kërkuar dorëheqja...

Rajoni dhe bota

0
Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, thotë se Evropa duhet të vazhdoj t’i zgjeroj furnizimet me energji, për ta reduktuar varshmërinë nga Rusia. Duke...

0
Gjashtë fuqitë botërore dhe Irani po bëjnë përpjekje të arrijnë marrëveshje për programin bërthamor të Republikës Islamike, por njëlloj i rëndësishëm është si suksesi...

Lajme nga Sporti

0
Bayern Munich dhe Hoffenheim kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në kuadër të xhiros së 12-të në Bundesligë. Xherdan Shaqiri nuk është në...

0
Alexandre Pato i shkel syrin Serisë A. Sulmuesi brazilian tregon se i ndjek më shumë vëmendje zhvillimet në futbollin italian, sidomos në shtëpinë e...

OP-ED

0
Ilirian Zhupa Pavarësisht nga arritjet dhe vonesat, duhet nënvizuar se në këtë çerekshekull të fundit të historisë sonë, ne si shqiptarë të Shqipërisë kemi shpenzuar...

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

Lajme nga Showbiz

0
Reperi nga Ferizaji Kenan Nuredini apo që për publikun njihet si K-Style është shumë i përkushtuar në realizimin e një këngë të re. Teksti...

0
Super modelja e njohur ruse, Irina Shyak, në facebook-un e saj ka postuar një foto të vitit 2012, ku shihet më një sëpatë në...

Relax

0
Çfarë i bën qentë të shkojnë për vite me radhë te varri i padronit të tyre? A është kjo dashuri apo instinkti i mbijetesës? Nëse...

0
  Këlyshi juaj kafshon gjithçka? Atëherë duhet të veproni sa më shpejt për t'ia hequr këtë zakon. Bëjeni duke ndjekur këto këshilla... Në radhë të parë...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung ka prezantuar një aplikacion të ri për video në pajisjet Galaxy. Ky aplikacion i quajtur Milk Video do të ndihmojë përdoruesit e pajisjeve...

0
Shpenzoni orë të tëra duke përdorur telefonin, duke kontrolluar mesazhet tekst, elektronike apo rrjetet sociale? A vuani nga dhimbja e shpinës? Nëse po, atëherë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Rilindësi arbëresh Jeronim De Rada, është përkujtuar në 200-vjetorin e lindjes së tij në një tryezë shkencore të organizuar të premten nga Akademia...

0
Fatmir Shatri “Ruajeni këtë fëmijë se po na e merr kush” e ka porositur profesori i fakultetit të regjisë filmike , Selami Taraku , studentin...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)