Lajmet e Fundit

0
Autoritetet në Makau kanë ndaluar çadrat gjatë vizitës dyditore të presidentit të Kinës, Xi Jinping, për të shënuar 15-vjetorin e kthimit të territorit nën...

0
Shoqëritë dhe sipërmarrjet në botën myslimane mëtojnë se nuk investojnë në “sektorët imoralë”, ndonëse fitimet nga veprimtaritë e tyre janë rritur në mënyrë të...

Rajoni dhe bota

0
"BE-ja është e gatshme të mendojë për bashkëpunim me Lidhjen ekonomik euroaziatike nëse përmbushen marrëveshjet e Minskut për stabilizim të gjendjes në Ukrainë", plotësoi...

0
Rusia ka thënë se ligji i Shteteve të Bashkuara që autorizon sanksione të mëtejshme kundër Moskës, për shkak të ndërhyrjes së saj në Ukrainë,...

Lajme nga Sporti

0
Në 2.5 vitet që Mathias Sammer është në Bayern Munich, shumë gjëra kanë ndodhur në shtëpinë e ekipit bavarez. Prej korrikut 2012, ata kanë fituar...

0
Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, është i shqetësuar me faktin që Raheem Sterling ka refuzuar ta nënshkruaj kontratën e re. Gerrard, mendon se anëtari i...

OP-ED

0
Moikom Zeqo Mbylli sytë përgjithmonë Skënder Drini. U mbyll saga e jetës së një njeriu të veçantë, që ishte një shkrimtar i shkëlqyer. Jeta...

0
Sami Behrami Lëvizja hapësinore e popullsisë është karakteristik për shoqërinë njerëzore që nga fillet e ekzistencës së saj e deri ne ditët e sotme. Gjatë...

Lajme nga Showbiz

0
Rita Ora i bashkohet panelit gjykues të “The Voice of UK”, së bashku me Tom Jones, Will.i.am dhe Ricky Wilson. Ajo është një nga këngëtaret...

0
Putin tha që iu përgjigj mikut “Po” dhe përsëri i tha “Po”, kur miku pyeti nëse dashuria ishte reciproke. Presidenti rus Vladimir Putin pohon më...

Relax

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

0
Pas fitores ndaj Atalantas, me rezultat 3:0, skuadra e Lazios është mbledhur në një prej restoranteve të Romës për të festuar si ekip Krishtlindjet...

Lajme nga Teknologjia

0
Shumica prej jush mund të jeni pjesë e një grupi në Facebook. Ndoshta është thjesht një grup që shpërndan statuse, fotografi ose organizon ngjarje,...

0
Sipas faqes kineze Padnews, Sony është duke e përgatitur modelin e saj më të ri të tabletit, të cilin besohet se do ta quajë...

Lajme nga Kultura

0
Të gjithë adhuruesit e filmit, veçmas ata nga kryeqyteti do të kenë mundësinë ta shohin filmin “Exodus God and Kings” regjinë e të cilit...

0
Emri i tij i artit është “Gunsmithcat”, por quhet Luis Quiles dhe veprat e tij janë mjaft të përhapura pasi denoncojnë jetën kontemporane. Prostitucioni,...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)