Lajmet e Fundit

0
Lionel Messi pritet që të kalojë së shpejti te gjiganti londinez, Chelsea. Lajmin e madh e publikon anglezja Daily Express, që citon burime të afërta...

0
Supermodelja Angela Martini ka vendosur të dalë hapur me të dashurin e saj. Angela e ka prezantuar të dashurin në ditën e ditëlindjes së...

Rajoni dhe bota

0
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka kritikuar rezolutën e Parlamentit Evropian, e cila dënon thirrjet për luftë të të akuzuarit serb për krime lufte,...

0
Në Shqipëri parlamenti miratoi sot buxhetin për vitin 2015, ndërsa kryeministri Edi Rama hodhi poshtë akuzat se ndryshimet në taksa do të rëndojnë mbi...

Lajme nga Sporti

0
Fabio Coentrao del në krah të Cristiano Ronaldos, duke iu kundërvënë shefit të UEFA-s, Michel Platini, i cili u shpreh se një lojtar gjerman...

0
Pele u shtrua pak ditë më parë në spitalin “Albert Einstein” në San Paolo për shkak të një infeksioni në veshka.. Gjendja shëndetësore e Pele...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Që këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora do të ishte pjesë e filmit“Fifty Shades Of Grey”, i njëjti titull si triologjia e famshme, këtë...

0
Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, ka dhënë deklaratë të enjtën në mëngjes në polici, pas padisë së Alma Lamës. Vlerësimet e tij për...

Relax

0
Në 2010 pësoi një aksident të fortë me makinë që e la për gjashtë javë në koma dhe e ktheu 14 vite pas në...

0
Kristian Midtoy është kuzhinier në një kopsht të Oslos. Specialitetet e tij radhiten nga peshku salmon deri të mishi i pjekur, ndërsa konsumatorët nga...

Lajme nga Teknologjia

0
Disa përdorues të iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus kanë filluar të ankohen se ekranet e këtyre pajisjeve gërvishten shumë lehtë krahasuar me gjeneratat...

0
Koha për tabletë? Njerëzit janë të prirur të mbahen për tabletave më shumë se për telefonave të mençur, andaj shqyrtoni mirë mundësitë tuaja. Është e...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)