Lajmet e Fundit

0
Të shtunën në mbrëmje sheshi i Prishtinës i ngjate një sheshi lufte. Pas protestës së dhunshme sheshi kryesor i Prishtinës, kishte marrë pamje jo të...

0
Është ndarë dje nga jeta Ajri Begu, ish-guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës dhe themelues i saj pas Luftës. Begu, njëri nga ekonomistët e...

Rajoni dhe bota

0
Gjermania e ka paguar një shumë prej 900 mijë eurosh në këmbim të dëmeve që ajo i ka shkaktuar gjatë luftimeve në Afganistan. Sipas një...

0
Lideri i partisë së ekstremit të majtë Syriza në Greqi, teksa ka folur mbrëmë pas fitores bindëse të partisë së tij në zgjedhjet e...

Lajme nga Sporti

0
Fitorja e Lazios ndaj Milanit mund t’i kushtojë drejtorit sportive të skuadrës romake, Igli Tares. Sipas mediave italiane, shqiptare rrezikon suspendimin për shkak të reagimeve...

0
Adnan Jnauzaj ka bërë një paraqitje shumë të mirë në ndeshjen që Manchester United e zhvilloi në kuadër të Kupës FA ndaj Cambridges Mediat angleze...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Charli XCX ka kënduar disa prej këngëve të saj në clubin GAY në Londër mbrëmjen e djeshme. Këngëtarja 22-vjeçare është shgaqur shumë provokuese gjatë performancës...

0
Këngëtarja Bleona Qerreti si duket ka zgjedhur destinacionin e radhës për pushime. Këngëtarja ka përshëndetur të gjithë fansat e saj nga Malibu derisa ka paralajmëruar...

Relax

0
Kat Hoffman, e gjatë 1.19 metra, dhe Eich Buscher, i gjatë 1.83 metra, janë takuar vitin e kaluar përmes një shoku, ndërsa tani ata...

0
Viteve të fundit kemi qenë dëshmitar të lajmërimeve ku persona të caktuar i kanë shitur veshkat e tyre, ndërsa një rast i tillë para...

Lajme nga Teknologjia

0
Të bësh një thirrje telefonike nga një kontinent në një tjetër nuk është ndonjë akt për t’u mbajtur mend këto ditë. Por imagjinoni sikur...

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

Lajme nga Kultura

0
Bajram Krasniqi ka dhjetë vjet që përkujdeset për transportin e nxënësve nga fshati Gllanicë për në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Dobrajë të Madhe,...

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...