Lajmet e Fundit

0
Për koalicion, PDK-ja i ofroi Limajt mbylljen e lëndëve në gjykatë në mënyrë që të prishej koalicioni paszgjedhor VLAN. PDK-ja i kishte ofruar Fatmir Limajt...

0
KEDS bënë të ditur se të premten, më 5 mars, shumë fshatra të Kosovës do të mbesin pa energji elektrike. Nga ora 10:00 deri në...

Rajoni dhe bota

0
Policia italiane ka shkatërruar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike që drejtohej nga një shqiptar. Në përbërje të grupit trafikant kishte edhe tunizianë dhe marokenë....

0
Ish-presidenti ukrainas, Leonid Kuchma, e ka kritikuar perëndimin për reagimin e butë ndaj shkeljes së armëpushimit nga rebelët pro rusë, të cilët kanë për...

Lajme nga Sporti

0
Kosova në fund të marsit, do të luaj dy ndeshje miqësore, ndaj dy skuadrave nga Bundesliga. Werder Bremen dhe E. Frankfurt, do të jenë kundërshtarët...

0
Basketbollisti më i mirë në Kosovës, Dardan Berisha, pritet të jetë gati për sfidat e rëndësishme që Sigal Prishtina do t’i luajë kundër Craiovës...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Meshkujve gjithmonë do t'ju pëlqejnë "çikat e shtëpisë", por disa femra në Instagram janë në një nivel krejt tjetër. Ato nuk përtojnë fare të pozojnë...

0
Ylli i "Devil Wears Prada", aktorja e famshme Meryl Streep, ka thënë se kur është largë punës e kamerave, është njeri shumë i zakonshëm...

Relax

0
E konsideroni veten si person që vonoheni gjithmonë? Më poshtë do të njiheni me tre shpjegime të mundshme të “vrimës së zezë” që duket...

0
Tashmë është e vërtetuar edhe shkencërisht, pirja e verës iu bën më të bukur. Sipas një studimi të fundit një gotë verë përmirëson ndjeshëm pamjen...

Lajme nga Teknologjia

0
Nëse Apple do të vazhdojë me të njëjtin ritëm siç ka bërë për vite me radhë, në 2015 mund të prezantohen iPhone 6s dhe...

0
Microsoft prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave një tastierë të palosshme, universale, e cila mund të lidhet me çdo pajisje nëpërmjet Bluetooth-it. Kjo tastierë...

Lajme nga Kultura

0
Filmi gjerman “Nicht mein Tag” në të cilin luajnë dhe dy aktorët e njohur shqiptar Kasem Hoxha dhe Bekim Guri është nominuar në kategorinë...

0
Projekti Baushtellë sot ka lidhur një marrëveshjë bashkëpuni me Fakultetin e Arteve në kuadër të Universitetit të Prishtinës. Ky Fakultet, sipas marrëveshjes, do të luajë...