Lajmet e Fundit

0
Ministria e brendshme e Arabisë Saudite thotë se policia i ka vrarë katër “terroristë”, në një fshat shiit, gjatë operacionit për arrestimin e njerëzve,...

0
Valon Syla, djali pesë vjeçar nga Kosova, ka marrë një dhuratë të veçantë për Vitin e Ri, zemrën e tij.  Syla vuante nga sëmundja e...

Rajoni dhe bota

0
Moska i ka bërë thirrje Parisit, që deri në fund të këtij viti, të vendos nëse do t’i dërgojë dy luftanije të tipit Mistral. Zëvendësministri...

0
Forcat kurde në Irak pretendojnë se kanë bërë më tepër avancime kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS). Një udhëheqës i lartë i forcave kurde, të...

Lajme nga Sporti

0
Liverpooli tashmë është futur seriozisht në garë për të transferuar sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, i cili është sulmuesit i klasit botëror, raporton e përditshmja...

0
Lojtari francez i Milanit, Jeremy Menez ka deklaruar se do të ishte në burg po që se nuk do të kishte arritur sukses në...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Kate Upton është cilësuar si femra më seksi në botë. Këtë çmim të dhënë nga revista "People" duket se e ka mëse të merituar,...

0
Dëshira e Brad Pitt për të dhënë drejtësi si pjesë e një jurie të gjërë gjykuese në Gjykatën e Krimeve në Los Anxheles është...

Relax

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

1
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

Lajme nga Teknologjia

0
Kompania BLU ka prezantuar telefonin Studio 7.0 me rrjetin 3G. Pavarësisht se ekrani i tij shumë i madh e bën praktikisht një tablet, kompania...

0
Popullariteti i Facebook-ut në mesin e të rinjve po vazhdon të bjerë, pasi që përdoruesit e rinj gjithnjë e më shumë po kthehen kah...

Lajme nga Kultura

0
Kompania Sony ka konfirmuar se ka tërhequr plotësisht filmin satirik “The Interview”, me shkak kërcënimet e marra nga hakerët kibernetikë. Filmi bën fjalë për një...

0
Në një audicion, një pikturë bërë nga Winston Churchill është shitur për më shumë se 2.2 milionë euro. Piktura në fjalë mban titullin “...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)