Lajmet e Fundit

0
Zëvendësministri i Administrimit dhe  Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka thënë për Gazetën Tribuna, se janë në biseda intensive me Listën Serbe dhe shumë shpejt...

0
Edhe në ditën e dytë të Mastersit të Miamit u zhvilluan ndeshjet e ruandit të parë kështu që nuk zbriti në fushë asnjë nga...

Rajoni dhe bota

0
Ekstremistët shiitë janë tërhequr nga Tikriti para ofensivës të trupave irakiane, ka thënë gjeneral Llojd Ostin, komandant i komandës qendrore amerikane. Sipas tij shiitët janë...

0
Vizita e Kryeministrit spanjoll Mariano Rajoy-s në një qytetin verior të Spanjës, Vitoria–Gasteiz, mori një kthesë të rëndë. Ai anuloi të gjitha udhëtimet e planifikuara...

Lajme nga Sporti

0
Vazhdon atmosfera e mirë në kampin e Kombëtares së Shqipërisë në Durrës. Lojtarët pas darkës së ngrënë zakonisht postojnë foto të ndryshme nëpër faqet zyrtare...

0
Luis Suarez e vazhdoi traditën. Prej kur Thierry Henry erdhi në Barcelonë në fillim të sezonit 2007-08, secili sulmues që i është bashkuar gjigantit katalan,...

OP-ED

0
Fitorja e Netanjahut përbën një surprizë të pakëndshme. Në sondazhet e fundit thuhej se ai do ta humbiste pushtetin, por me mesazhet kundër palestinezëve...

0
Jakup Krasniqi Në fillim të viteve ’70, Lëvizja Kombëtare (e fshehtë) do të bëjë një hap që nuk e kishte bërë më ato përmasa deri...

Lajme nga Showbiz

0
Tashmë janë zgjuar të gjithë banorët. Eleonora bën gati mëngjesin e Stilianit dhe këshillon Marinën si të fsheh ushqimin që të mos e shohin...

0
A mund ta besoni ? Epo rastësia është shumë e madhe për këtë rast. Kim Kardashian, ka veshur pothuajse të gjitha rrobat e njëjta...

Relax

0
Thuhet se meshkujt dashurojnë vetëm njëherë, por se atëherë dashurojnë shumë, dashurojnë përgjithmonë. E këtë e ka dëshmuar më së miri një gjest i bërë...

0
Mësohet se këto raca delesh rriten ne Angli, ku pak ditë më parë tetë prej tyre janë vjedhur dhe secila llogaritet të kushtonte jo...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...

0
Shkrimtari i mirënjohur amerikan, Stephen King, do të botojë librin e tij të ri, “The Bazaar of Bad Dreams”, në nëntor të këtij viti,...