Lajmet e Fundit

0
Dega e AAK-së në Gjakovë ka reaguar ndaj prononcimit të kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila e cila ka thënë se e ka shitur veturën...

0
Efektivët e policisë helene arritën të vënë në pranga autorin e plagosjes së 15 qytetarëve grekë. Shtetasi shqiptar, Arbër Baku ishte i shpallur në...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarë ukrainas, kanë njoftuar se Rusia ka dërguar pajisje të reja ushtarake, për të ndihmuar seperatistët pro-rusë në lindje, të cilët po luftojnë me...

0
Ferguson –Më shumë se një duzinë ndërtesash janë vënë në flakë dhe të paktën 61 njerëz janë arrestuar në Ferguson të Misurit, teksa protestuesit...

Lajme nga Sporti

0
Art Kuqi Është gati t’i ndihmojë Kosovës, por vendet janë të zëna nga trajnerë ‘demode’ që nuk kanë përvoja ndërkombëtare. Kështu thotë trajneri i Trepçës...

0
Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka zgjuar interesimin e skuadrës rivale të Bayern Munichut, Borussia Dortmund. Mediat gjermane njoftojnë se trajneri i Dortmundit, Jurgen Klopp,...

OP-ED

0
Adri Nurellari Arritja e një marrëveshje qeverisëse mes PDK-së dhe LDK-së në prani të presidentes Ahtifete Jahjaga mori bekimin jo vetëm të ndërkombëtarëve, por edhe...

0
Arben Ahmeti Koalicioni PDK-LDK nuk është i madh vetëm për shkak të numrave të deputetëve. Është koalicioni i sfidave të mëdha, i rivaliteteve të mëdha...

Lajme nga Showbiz

0
Hugh Jackman ka mbajtur një mjekër të gjatë të zezë për xhirimet e filmit ‘Pan’, ku ai interpreton Mjekërziun, një pirat djallëzor. Ai dukej...

0
Ka realizuar një set të fotografive. Edhe kësaj here, bukuroshja Miranda Kerr ka treguar se di të jetë shumë e nxehtë. Me të brendshme...

Relax

0
Kujdeseni për veten, por sërish nuk e shmangni dot gripin. Studimet tregojnë se ka disa gjeste të thjeshta të cilat mund të na forcojnë...

0
Sikur të mos ishte kamera e sigurisë që e regjistroi këtë ngjarje, askush nuk do t’i besonte këtij burri që mrekullisht shpëtoi pa u...

Lajme nga Teknologjia

0
Në fillim të këtij muaji, Samsung listoi telefonin inteligjent Galaxy A5 në ueb faqen e saj kineze. Tani kompania ka njoftuar se telefoni mund...

0
Sony Xperia Z3 ka vetëm dy muaj që ka dalë në treg, dhe kanë filluar që tani spekulimet mbi gjeneratën e katërt, Xperia Z4....

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Shtatë herë i është ndërruar emri e pesë herë lokacioni. E aty ku qëndron sot stoikisht pas gjithë vështirësive në përballje me regjimin...

0
Ish përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në veri të Mitrovicës, Gerard Gallucci, ka thënë se Serbia do të detyrohet ta pranojë pavarësinë e Kosovës,...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)