Lajmet e Fundit

0
Adnan Jnauzaj ka bërë një paraqitje shumë të mirë në ndeshjen që Manchester United e zhvilloi në kuadër të Kupës FA ndaj Cambridges Mediat angleze...

0
Koalicioni i së majtës radikale SYRIZA, fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare të së dielës në Greqi, duke shënuar ardhjen për herë të parë në...

Rajoni dhe bota

0
Ushtria ruse nuk ka të ndalur sa i përket prodhimit të armëve. Së fundmi, ushtria ruse ka prodhuar edhe artileri të tipit UAV, që konsiderohet...

0
Pjesa juglindore e Maqedonisë është përfshirë nga vërshimet. Lumi Vardar rrezikon të dalë nga shtrati në rrjedhën e tij të poshtme, ndërkohë që më së...

Lajme nga Sporti

0
Paris Saint Germain, e ka fituar derbin e elitës së futbollit francez ndaj skuadrës me renome, Saint Etienne Parisienëve iu mjaftoi një gol i shënuar,...

0
Valencia ka fituar ballafaqimin shumë interesant ndaj Sevillës, duke e mundur atë 3:1 Daniel Parejo shënoi dy herë për vendësit në pjesën e parë, ndërsa...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Adele në mision tjetër për filmin e ri të serisë së filmave James Bond. 26 vjeçarja nga Britania ka fituar një çmim Oscar pikërisht...

0
Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj, Shkëndije Mujaj pra...

Relax

0
Calise Manning është vetëm katër vjeç dhe sot në Amerikë të gjithë e quajnë “një heroinë” të vogël për shkak se falë saj, e...

0
Ekspertët e destinacioneve elitare që dikur operonin me klientë që paguanin më shumë se 10.000 euro për person, tashmë rekomandojnë prenotime sa më të...

Lajme nga Teknologjia

0
Të bësh një thirrje telefonike nga një kontinent në një tjetër nuk është ndonjë akt për t’u mbajtur mend këto ditë. Por imagjinoni sikur...

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

Lajme nga Kultura

0
Bajram Krasniqi ka dhjetë vjet që përkujdeset për transportin e nxënësve nga fshati Gllanicë për në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Dobrajë të Madhe,...

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...