Lajmet e Fundit

0
George Clooney shpenzoi 5000 dollarë për darkën e natës së fundit të beqarisë dhe nuk e pagoi faturën. Një burim i tha “The Sunday Time”,...

0
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, në profilin e tij në Facebook, ka postuar një video ku shihet duke u munduar që t’i ndalë...

Rajoni dhe bota

0
Politikani i majtë grek, Alexis Tsipras shihet si mjeshtër i politikës realiste. Ai është karizmatik, i drejtpërdrejtë dhe miqësor në takime. Po çfarë dëshiron...

0
Ndonëse janë publikuar vetëm rezultatet paraprake dhe Exit Polls nxjerrin fituese partinë e së majtës radikale Syriza, në rrugët e Athinës kanë filluar festimet. Qindra...

Lajme nga Sporti

0
Përforcimi më i madh i Prishtinës në afatin kalimtar të janarit, Labinot Osmani, ka probleme me muskuj Siç mëson Tribuna, problemet për sulmuesin vushtrrias kanë...

0
Paul Pogba po kalon ditët më të mira të karrierës te Juventus Pas super-ndeshjes me Chievon, ku shënoi euro-golin e radhës, ylli francez iu bëri...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Adele në mision tjetër për filmin e ri të serisë së filmave James Bond. 26 vjeçarja nga Britania ka fituar një çmim Oscar pikërisht...

0
Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj, Shkëndije Mujaj pra...

Relax

0
Ekspertët e destinacioneve elitare që dikur operonin me klientë që paguanin më shumë se 10.000 euro për person, tashmë rekomandojnë prenotime sa më të...

0
Për të parë nëse një individ është i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, mjekët zakonisht kontrollojnë indikatorët kryesor të shëndetit: duhan-pirja, dieta, obeziteti, e...

Lajme nga Teknologjia

0
Të bësh një thirrje telefonike nga një kontinent në një tjetër nuk është ndonjë akt për t’u mbajtur mend këto ditë. Por imagjinoni sikur...

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

Lajme nga Kultura

0
Bajram Krasniqi ka dhjetë vjet që përkujdeset për transportin e nxënësve nga fshati Gllanicë për në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Dobrajë të Madhe,...

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...