Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Botërori 2018, Rusia akordon 2.3 mld Euro për stadiumet

12:22 / E shtunë, 24 Gusht 2013
0
Ilustrim

Rusia hap thesin për ndërtimin e infrastrukturës për Kupën e Botës së vitit 2018. Sipas shtypit vendas qeveria e Moskës do të shpenzojë 2.3 miliardë Euro për të ndërtuar 7 nga 12 stadiumet e eventit më të madh futbollistik.

Shoqëria publike, “Sport Enginering” është caktuar nga qeveria për ndërtimin e impianteve në Volgograd, Nizhny Novgorod, Samara, Saransk, Kaliningrad e Rostov-on-Don.
 

Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 31 Tetor 2014
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda