Lajmet e Fundit

0
Përpjekja për të hyrë ilegalisht në Angli për një jetë më të mirë, ka shkaktuar vdekjen e dy të rinjve shqiptarë. Një djalë dhe...

0
Fatos Bytyçi në Beograd në kërkim të vrasësit të tre vëllezërve të tij Beograd, 21 nëntor - Fatos Bytyçi, i vëllai i Yll, Agron dhe...

Rajoni dhe bota

0
​Një nënë nuk i braktis kurrë fëmijët e saj”. Kështu ishte shkruar në letrën e lamtumirës që Fiona Anderson, 23 vjeç kishte lënë pasi...

0
Radikalizmi islam dhe ballafaqimi me të po vlerësohet të jetë ndër sfidat kryesore të sigurisë në Ballkanin Perëndimor, por edhe më gjerë, nga ekspertët...

Lajme nga Sporti

0
Në pikën kufitare të Kapshticës bllokohet autobusi që vinte nga Turqia. Rastësisht në të edhe lojtarët e Erzenit të Shijakut që kishin qenë në...

0
Betim Zeqiri Për mediet holandeze trajneri i njohur sulmon kuqezinjtë dhe UEFA-n Dik Advocat vazhdon që të mallkojë Shqipërinë për largimin e tij nga Serbia....

OP-ED

0
Burim Ramadani Aksident zinxhir! Ky konstatim vazhdon të jetë aktual edhe në "përkthimin" për politikën kosovare dhe për gjendjen e përgjithshme në shoqërinë tonë. Prapëseprapë dhe...

0
Zejdush Kastrati ”Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur” (S.Frashëri) Për pesë muaj rresht ju vëzhguan dhe vetëm ju vëzhguan, ju...

Lajme nga Showbiz

0
“E di që të dhem”, titullohet kënga të cilën sapo e ka lansuar këngëtari Seven Saraqi. E punuar nga studio RedBox përkatësisht...

0
Bukuroshja Morena Taraku, ka postuar një fotografi shumë provokative në rrjetin social ‘Instagram’. Ajo shihet se është duke e kafshuar gjuhën e saj duke...

Relax

0
Tre gropa masive u zbuluan këtë verë në Yamal Peninsula në veri të Siberisë. Në përpjekje për të zbuluar origjinën e këtyre gropave të...

0
Ku e kemi kokën? Sot shpesh e kemi të ulur poshtë, duke kontrolluar postën elektronike, duke shkruajtur mesazhe, duke lundruar në internet apo duke...

Lajme nga Teknologjia

0
Ku e kemi kokën? Sot shpesh e kemi të ulur poshtë, duke kontrolluar postën elektronike, duke shkruajtur mesazhe, duke lundruar në internet apo duke...

0
Të gjithë përdoruesit e WhatsApp-it në pajisjet Android tani do të kenë më shumë siguri kur dërgojnë apo marrin mesazhe nëpërmjet këtij aplikacioni. WhatsApp...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Në historinë e Teatrit Kombëtar të Kosovës, mund të jetë hera e parë që menaxhmenti thërret një konferencë të dytë për të njëjtën...

0
Studentët e Universitetit të Prishtinës, të Fakultetit të Arteve, nga dega e regjisë së filmit do të mbështeten nga Qendra Kinematografike e Kosovës në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)