Lajmet e Fundit

0
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka analizuar humbjen 2:1 nga Fiorentina në fushën e vet. Ndeshja ishte e vlefshme për gjysmëfinalen  e parë të...

0
Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë...

Rajoni dhe bota

0
Policia italiane ka shkatërruar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike që drejtohej nga një shqiptar. Në përbërje të grupit trafikant kishte edhe tunizianë dhe marokenë....

0
Ish-presidenti ukrainas, Leonid Kuchma, e ka kritikuar perëndimin për reagimin e butë ndaj shkeljes së armëpushimit nga rebelët pro rusë, të cilët kanë për...

Lajme nga Sporti

0
Juventus nuk është i pamposhtur, dhe për këtë përkujdeset Mohamed Salah. Ai shënoi dy herë në fitoren e Fiorentinës 2:1. “Violat” triumfuan midis stadiumit...

0
Kosova në fund të marsit, do të luaj dy ndeshje miqësore, ndaj dy skuadrave nga Bundesliga. Werder Bremen dhe E. Frankfurt, do të jenë kundërshtarët...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Anjeza Shahini i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është fejuar pas disa viteve lidhje me një muzicient britanik Anjeza Shahini më nuk është beqare. Këngëtarja...

0
Mbretëresha e pop muzikës, Madoona, ka prekur ‘zogun’, live në television. E ky gjest ka shkaktuar mijëra komente dhe diskutime në Francë. Gjesti i Madonnës...

Relax

0
E konsideroni veten si person që vonoheni gjithmonë? Më poshtë do të njiheni me tre shpjegime të mundshme të “vrimës së zezë” që duket...

0
Tashmë është e vërtetuar edhe shkencërisht, pirja e verës iu bën më të bukur. Sipas një studimi të fundit një gotë verë përmirëson ndjeshëm pamjen...

Lajme nga Teknologjia

0
Nëse Apple do të vazhdojë me të njëjtin ritëm siç ka bërë për vite me radhë, në 2015 mund të prezantohen iPhone 6s dhe...

0
Microsoft prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave një tastierë të palosshme, universale, e cila mund të lidhet me çdo pajisje nëpërmjet Bluetooth-it. Kjo tastierë...

Lajme nga Kultura

0
Filmi gjerman “Nicht mein Tag” në të cilin luajnë dhe dy aktorët e njohur shqiptar Kasem Hoxha dhe Bekim Guri është nominuar në kategorinë...

0
Projekti Baushtellë sot ka lidhur një marrëveshjë bashkëpuni me Fakultetin e Arteve në kuadër të Universitetit të Prishtinës. Ky Fakultet, sipas marrëveshjes, do të luajë...