Lajmet e Fundit

0
Sigal Prishtina ka arritur fitore të madhe në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës Ballkanike, duke mposhtur në shtëpi skuadrën maqedonase Kozhuv me rezultat...

0
Serbia nuk do të dorëzohet në garën për një biletë drejt Euro 2016. Të paktën kështu e mendon presidenti i Federatës Serbe të Futbollit,...

Rajoni dhe bota

0
Gjykata Kushtetuese e Serbisë e ka shpallur ‘jokushtetuese’ marrëveshjen e arritur në Bruksel ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë për kalimin e kufirit, raportojnë...

0
Tri ditë pas një fitoreje të rëndësishme në zgjedhjet lokale, ish presidenti francez, Nicolas Sarkozy, është paraqitur para hetuesve, të cilët po merren me...

Lajme nga Sporti

0
Igli Tarë në një intervistë për të përditshmen “Panorama Sport” ka folur për Kombëtraen dhe nivelin e e Kampionatit Shqiptar. Tare është shprehur i...

0
Mërgim Mavraj ka shkruar në rrjetet sociale me emocione të veçanta për sfidën ndaj Armenisë. Ai i është falënderuar babait dhe tifozëve për përkrahjen që...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtari i njohur, Blero ka arriturr shifrën  e pesë milion klikimeve të këngës “5” në bashkëpunim me Shkurte Gashi. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë...

0
Aktori i mirënjohur kosovar, i njohur edhe ndërkombëtarisht Blerim Destani këto ditë  është duke realizuar në Gjermani një film, disa pjesë të cilat po...

Relax

0
Një prind nga Florida ka vendosur që dhëmbin, djalit të tij t’ia nxirrte me anë të një procedure interesante. Ai me anë të një peri,...

0
Kush nuk do të dëshironte që kjo bukuroshe seksi t’ia lajë makinën. Ajo është një profesioniste e vërtetë në punën e saj. Në këtë video...

Lajme nga Teknologjia

0
Jaguar prezantoi modelin e ri të makinës, #NewXF, në një mënyrë shumë të çuditshme. Makina kaloi lumin Thames në Londër sipër një teli të...

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Kënga  përfaqësues e Shqipërisë në Eurovision,  duket se po pëlqehet mjaft shumë. ‘I’m alive’ nga Elhaida Dani, po thyen rekorde, dhe  këtë e vërtetojnë shifrat...