Lajmet e Fundit

0
Ukraina është sot në ditë zie, pasi një seri sulmesh me raketa ka vrarë të shtunën në Mariupol 30 persona dhe ka plagosur mbi...

0
Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj, Shkëndije Mujaj pra...

Rajoni dhe bota

0
Prej orës shtatë të mëngjesit, rreth 9.8 milionë grekë u janë drejtuar gati 20.000 Qendrave të Votimit në të gjithë vendin, për të zgjedhur...

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat i bëri thirrjen e fundit qytetarëve që nesër në orën 11:00 të fikin...

Lajme nga Sporti

0
Ylli i ri i Interit Xherdan Shaqiri ka ndjekur një ndeshje basketbolli në Milano, ku edhe është takuar me administatorin e deleguar të Milanit,...

0
Argjentinasi ka arritur shifrën e 21 golave në 20 ndeshje të La Ligas, 7 më pak se Cristiano Ronaldo, që numëron 28 gola në...

OP-ED

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

0
Nga Jakup Krasniqi Në vendet e tranzicionit, apo te demokracive të brishta, ku mentaliteti i së shkuarës zë të rikthehet për të dëmtuar demokracinë e...

Lajme nga Showbiz

0
E ftuar në emisionin “Jamais vu” të gazetarit Mustafa Nano, Eneda Tarifa këngëtare dhe moderatore njëkohësisht, ka bërë të ditur për publikun se së...

0
Nicole Neal është një modele britanike që nuk humb kohë, por rrëfen fiksimin e saj për Cristiano Ronaldon. E përditshmja spanjolle AS zbulon se Nicole...

Relax

0
Ekspertët e destinacioneve elitare që dikur operonin me klientë që paguanin më shumë se 10.000 euro për person, tashmë rekomandojnë prenotime sa më të...

0
Për të parë nëse një individ është i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, mjekët zakonisht kontrollojnë indikatorët kryesor të shëndetit: duhan-pirja, dieta, obeziteti, e...

Lajme nga Teknologjia

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

0
Kompania që krijon reklamat e Volvos është duke bërë një punë të shkëlqyeshme. Ajo ka realizuar një reklamë të gjatë jashtëzakonisht mahnitëse, e cila në...

Lajme nga Kultura

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...

0
Pasi Koreja e Veriut nxiti dhe humbi një betejë të hapur me industrinë amerikane të filmit dhe firmën “Sony”, vendi i udhëhequr nga diktatori...