Lajmet e Fundit

0
Zgjim Hyseni Nuk mësuam gjë të re në regjistrin e fakteve, as sa i përket subjekteve politike, as mbi karakteret e figurave të Mustafës e...

0
Këngëtarja shqiptare Bleona Qerreti duket se këtë herë e ka mërzitur fakti që bashkëkombasit e saj nuk e mbështetën performancën e saj në ndarjen...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarë ukrainas, kanë njoftuar se Rusia ka dërguar pajisje të reja ushtarake, për të ndihmuar seperatistët pro-rusë në lindje, të cilët po luftojnë me...

0
Ferguson –Më shumë se një duzinë ndërtesash janë vënë në flakë dhe të paktën 61 njerëz janë arrestuar në Ferguson të Misurit, teksa protestuesit...

Lajme nga Sporti

0
Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka zgjuar interesimin e skuadrës rivale të Bayern Munichut, Borussia Dortmund. Mediat gjermane njoftojnë se trajneri i Dortmundit, Jurgen Klopp,...

0
Përparim Hetemaj, futbollisti i Chievo Veronës dhe kombëtares së Finlandës kohë më parë kishte investuar në një minierë në Finlandë si edhe shumë e...

OP-ED

0
Adri Nurellari Arritja e një marrëveshje qeverisëse mes PDK-së dhe LDK-së në prani të presidentes Ahtifete Jahjaga mori bekimin jo vetëm të ndërkombëtarëve, por edhe...

0
Arben Ahmeti Koalicioni PDK-LDK nuk është i madh vetëm për shkak të numrave të deputetëve. Është koalicioni i sfidave të mëdha, i rivaliteteve të mëdha...

Lajme nga Showbiz

0
Erdonit Hoxha Për disa kohë ishin bashkëpunëtorë, por tanimë rrugët e tyre janë të ndara. Dhurata Ahmetaj dhe Blero Muharremi nuk do të shkojnë më...

0
Pak ditë më parë ajo u fotografua siç e ka bërë nëna, duke nxjerrë në pah të pasmet e saj për revistën “Paper”, por...

Relax

0
Kujdeseni për veten, por sërish nuk e shmangni dot gripin. Studimet tregojnë se ka disa gjeste të thjeshta të cilat mund të na forcojnë...

0
Sikur të mos ishte kamera e sigurisë që e regjistroi këtë ngjarje, askush nuk do t’i besonte këtij burri që mrekullisht shpëtoi pa u...

Lajme nga Teknologjia

0
Sony Xperia Z3 ka vetëm dy muaj që ka dalë në treg, dhe kanë filluar që tani spekulimet mbi gjeneratën e katërt, Xperia Z4....

0
Kina është në rrugën më të mirë, që të bëhet fuqia kryesore në gjithësi. Por në këtë rrugë kërkohet edhe shumë punë, mendon Frank...

Lajme nga Kultura

0
Ish përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në veri të Mitrovicës, Gerard Gallucci, ka thënë se Serbia do të detyrohet ta pranojë pavarësinë e Kosovës,...

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)