Lajmet e Fundit

0
Dieta e “kafjallit të madh” parasheh shujtën 15 minuta pasi që të zgjoheni, e cila do të “ndezë” metabolizmin me kombinimin e duhur të...

0
Në një studim të ri të prezantuar nga Universiteti i Australisë Perëndimore, thuhet se meshkujt po përdorin mjekrën për të shprehur dominimin e tyre...

Rajoni dhe bota

0
Ekstremistët shiitë janë tërhequr nga Tikriti para ofensivës të trupave irakiane, ka thënë gjeneral Llojd Ostin, komandant i komandës qendrore amerikane. Sipas tij shiitët janë...

0
Vizita e Kryeministrit spanjoll Mariano Rajoy-s në një qytetin verior të Spanjës, Vitoria–Gasteiz, mori një kthesë të rëndë. Ai anuloi të gjitha udhëtimet e planifikuara...

Lajme nga Sporti

0
Edhe në ditën e dytë të Mastersit të Miamit u zhvilluan ndeshjet e ruandit të parë kështu që nuk zbriti në fushë asnjë nga...

0
Vazhdon atmosfera e mirë në kampin e Kombëtares së Shqipërisë në Durrës. Lojtarët pas darkës së ngrënë zakonisht postojnë foto të ndryshme nëpër faqet zyrtare...

OP-ED

0
Fitorja e Netanjahut përbën një surprizë të pakëndshme. Në sondazhet e fundit thuhej se ai do ta humbiste pushtetin, por me mesazhet kundër palestinezëve...

0
Jakup Krasniqi Në fillim të viteve ’70, Lëvizja Kombëtare (e fshehtë) do të bëjë një hap që nuk e kishte bërë më ato përmasa deri...

Lajme nga Showbiz

0
Tashmë kemi njoftuar se kënga e radhës e Gold AG i kushtohet heroit të kombit, Agim Ramadani. Kënga titullohet “Armikut s’i përkulet”, ndërsa vjen në...

0
Justin Bieber po bënë shpenzime të çmendura. Këngëtari kanadez, i cili e posedon një pasuri prej 130 milionë dollarësh, ka qenë protagonist në një...

Relax

0
Thuhet se meshkujt dashurojnë vetëm njëherë, por se atëherë dashurojnë shumë, dashurojnë përgjithmonë. E këtë e ka dëshmuar më së miri një gjest i bërë...

0
Mësohet se këto raca delesh rriten ne Angli, ku pak ditë më parë tetë prej tyre janë vjedhur dhe secila llogaritet të kushtonte jo...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...

0
Shkrimtari i mirënjohur amerikan, Stephen King, do të botojë librin e tij të ri, “The Bazaar of Bad Dreams”, në nëntor të këtij viti,...