Lajmet e Fundit

0
India ka ndaluar shfaqjen në kinema të filmit “50 hijet e Greit”. Sipas “The Guardian edhe pse filmit i ishin hequr disa skena posaçërisht...

0
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në facebook, pas borës së fundit që ka rënë në kryeqytet ka thënë që...

Rajoni dhe bota

0
Në eksplodimin që kishte në shënjestër zyrtarë të lartë të Frontit Nusra në Siri, që është krah i al-Kaidës, të enjten është vrarë komandanti...

0
Policia italiane ka shkatërruar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike që drejtohej nga një shqiptar. Në përbërje të grupit trafikant kishte edhe tunizianë dhe marokenë....

Lajme nga Sporti

0
Mino Raiola është i bindur se Zlatan Ibrahimovic do të luajë diku tjetër para se të pensionohet nga skuadra e PSG-s. “Zlatan ende ka një...

0
Juventus nuk është i pamposhtur, dhe për këtë përkujdeset Mohamed Salah. Ai shënoi dy herë në fitoren e Fiorentinës 2:1. “Violat” triumfuan midis stadiumit...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Anjeza Shahini i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është fejuar pas disa viteve lidhje me një muzicient britanik Anjeza Shahini më nuk është beqare. Këngëtarja...

0
Mbretëresha e pop muzikës, Madoona, ka prekur ‘zogun’, live në television. E ky gjest ka shkaktuar mijëra komente dhe diskutime në Francë. Gjesti i Madonnës...

Relax

0
E konsideroni veten si person që vonoheni gjithmonë? Më poshtë do të njiheni me tre shpjegime të mundshme të “vrimës së zezë” që duket...

0
Tashmë është e vërtetuar edhe shkencërisht, pirja e verës iu bën më të bukur. Sipas një studimi të fundit një gotë verë përmirëson ndjeshëm pamjen...

Lajme nga Teknologjia

0
Nëse Apple do të vazhdojë me të njëjtin ritëm siç ka bërë për vite me radhë, në 2015 mund të prezantohen iPhone 6s dhe...

0
Microsoft prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave një tastierë të palosshme, universale, e cila mund të lidhet me çdo pajisje nëpërmjet Bluetooth-it. Kjo tastierë...

Lajme nga Kultura

0
Filmi gjerman “Nicht mein Tag” në të cilin luajnë dhe dy aktorët e njohur shqiptar Kasem Hoxha dhe Bekim Guri është nominuar në kategorinë...

0
Projekti Baushtellë sot ka lidhur një marrëveshjë bashkëpuni me Fakultetin e Arteve në kuadër të Universitetit të Prishtinës. Ky Fakultet, sipas marrëveshjes, do të luajë...