Lajmet e Fundit

0
Granit Xhaka ka shënuar një eurogol nga gjuajtja e lirë në ndeshjen ndaj Villarrealit, për të barazuar rezultatin në 2-2. Mesfushori shqiptaro-zvicëran shkëlqeu nga fillimi...

0
Për sot (e enjte), ishte vendosur që 34 persona të cilëve u është refuzuar azili, në mesin e të cilëve edhe 18 të mitur,...

Rajoni dhe bota

0
"Të huajt" nuk mund t'i zgjidhin problemet në Lindjen e Mesme sepse shtetet perëndimore "nuk na duan" ne dhe janë të interesuar më shumë...

0
Vendet anëtare të OPEC gjatë një takimi në Vjenë kanë rënë dakord që të mos reduktojnë prodhimin e naftës, pavarësisht uljes së çmimit të...

Lajme nga Sporti

0
Fiorentina ka shënuar fitore 2:1 kundër Guingamp, teksa Napoli barazoi pa gola me Sparta Pragën. Fiorentina ka arritur të triumfojë 2:1 në sfidën kundër Guingamp...

0
Fabio Coentrao del në krah të Cristiano Ronaldos, duke iu kundërvënë shefit të UEFA-s, Michel Platini, i cili u shpreh se një lojtar gjerman...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Një aktore pakistaneze është dënuar me 26 vjet burg për blasfemi, pas u shfaq në një skenë martesë gjatë aktrimit në një show. Veena...

0
Që këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora do të ishte pjesë e filmit“Fifty Shades Of Grey”, i njëjti titull si triologjia e famshme, këtë...

Relax

0
Prej disa muajsh në faqe të ndryshme të internetit qarkullojnë lajme se në muajin dhjetor planeti Tokë, do të përfshihet nga një periudhë errësire...

0
Në 2010 pësoi një aksident të fortë me makinë që e la për gjashtë javë në koma dhe e ktheu 14 vite pas në...

Lajme nga Teknologjia

0
Disa përdorues të iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus kanë filluar të ankohen se ekranet e këtyre pajisjeve gërvishten shumë lehtë krahasuar me gjeneratat...

0
Koha për tabletë? Njerëzit janë të prirur të mbahen për tabletave më shumë se për telefonave të mençur, andaj shqyrtoni mirë mundësitë tuaja. Është e...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)