Lajmet e Fundit

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka përfunduar vizitën në Indi dhe është nisur drejt Arabisë Saudite. Në Riad, Obama ka marrë pjesë në...

0
27 Janari është caktuar si Ditë Ndërkombëtare e Holokaustit, datë kjo që përkon me përvjetorin e çlirimit të kampeve të vdekjes së Auschvitz -...

Rajoni dhe bota

0
Një stuhi masive e borës ka goditur bregdetin lindor të Shteteve të Bashkuara. Nju Jorku dhe pjesë të tjera të këtij rajoni janë mbyllur, pasi...

0
Kisha Anglikane thyen traditën e saj dhe zgjedh në krye një peshkope femër. 48-vjeçarja Libby Lane, u emëruar si peshkope në një ceremoni...

Lajme nga Sporti

0
Një person në Angli ka qenë shumë afër të bëhet milioner, prej bastores. Ky person, ka luajtur disa kombinime shumë të rrezikshme, që pak...

0
Mario Balotelli ka pasur aq shumë të dashura, sa që është e vështirë t’i përzgjedhësh më të mirat prej tyre Gjithsesi, Tribuna ua sjellë...

OP-ED

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

0
Shkruan: Blerim Burjani Pakënaqësitë që kapluan shtetin kohen e fundit kanë prejardhje të ndryshme nga ato të rrenave e mashtrimeve para elektorale, e deri te...

Lajme nga Showbiz

0
Bukuroshja Petra Nemcova do të zvendësojë modelen seksi Abbey Clancy, duke u bërë fytyra e re e të brendshmeve Ultimo. Clancy tashmë do t’i përkushtohet...

0
Aktorja Olta Gixhari e cila shquhet për format e kolme, nuk i bindet mamasë së saj se ajo nuk duhet të shqetësohet për linjat. Këtë...

Relax

0
Në fotografitë është fshehur snajperisti, përpiqeni për të gjetur atë … Këta, të cilët janë vetë quajtur “të dashuruarit e natyrës” e dinë shumë mirë...

0
Studiuesit pohojnë se sa më shumë të konsumojmë dredhëza dhe boronicë aq më pak do të kemi dhe rrezikun për tu prekur nga sëmundjet...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple ka inauguruar një seksion të ri që do të ofrojë në mënyrë periodike seriale televizive dhe këngë falas. Në faqen "Free on iTunes"...

0
BMW Abu Dhabi Motors prezanton modelin e ri M235i Coupe me elemente nga katalogu M Performance. M235i Coupe ka një motor gjashtë cilindrash 3,0...

Lajme nga Kultura

0
Dikur në derën e tij trokisnin pa pushim ofertat e regjisorëve, por tashmë ato jo vetëm që janë rralluar, por për më tepër kanë...

0
Shumë njerëz në botë preferojnë të shohin filma, por si dhe ku i shohin ata, shpesh herë është shtëpia apo ndonjë kinema e rëndomtë. Për...