Lajmet e Fundit

0
Shqiptarët vazhdojnë ta paguajnë shtrenjte karburantin, pavarësisht rënies drastike të cmimit të tregjet nderkombëtare. Ulja me 30 % në botë pothuajse nuk është reflektuar...

0
Piloti britanik triumfon në garën e fundit duke u shpallur kampion për herë të dytë në karrierë. Gjashtë vjet pas atij triumfi që e konfirmoi...

Rajoni dhe bota

0
Dhjetëra klandestinë sirianë janë ndaluar sot në segmentin Kapshticë-Bilisht teksa udhëtonin me një fugon në zonën e Devollit, ndërsa në pranga ka rënë shoferi...

0
Kryeministri Antonis Samaras po i shfuqizon pjesërisht shkurtimet e pagave dhe debaton me trojkën për kushtet që duhet të zbatojë qeveria greke. Ekspertët e...

Lajme nga Sporti

0
Cristiano Ronaldo po tregohet i pamëshirshëm ndaj çdo rivali dhe për më tepër po përshtatet në perfeksion me skuadrën. Jo vetëm Lionel Messi sepse në...

0
Viti tjetër mund të bashkojë në një skuadër dy futbollistët më të mirë shqiptarë. Anëtari i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, ka mundësi që në stinorin...

OP-ED

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

0
Michael Knigge Reforma e imigrimit me dekret e vendos Obamën në konfrontim me Republikanët. Po kjo nuk do të jetë tema e vetme, ku Obama...

Lajme nga Showbiz

0
Infermieri që ka rezultuar në shërbim, ditën e vdekjes së Dr. Florit, nëse del fajtor, mund të dënohet deri në dy vite burg. Sipas...

0
Madonna ka kritikuar ashpër Kim Kardashian për fotografitë e saj nudo. Ajo ka përdorë fjalët më ironizuese për kolegen e saj. Nëpërmjet publikimit të...

Relax

0
Fizikani John Bradenburg, së shpejti dhe në takimin vjetor të fizikanëve amerikanë, do ta paraqesë teorinë e vet bizare sipas së cilës në Mars...

0
I dashuri juaj dëshiron të bëjë seks, ndërkaq ju thjesht jeni e lodhur për aksion. Ja si ta zgjidhni këtë problem pa ndonjë telash. Kur...

Lajme nga Teknologjia

0
Prodhuesi japonez ka prezantuar në Los Angeles krosoverin e vogël, i cili ofron komoditet, luks si dhe siguri gjatë ngasjes Mazda është duke vazhduar ofensivën...

0
Prodhuesi gjerman është munduar që në një model të plotësoj dëshirat dhe nevojat e prindërve të rinj të cilat sapo kanë krijuar familjet e...

Lajme nga Kultura

0
Pas 36 vitesh bunkeri anti-bërthamor i komunizmit i ndërtuar në vitin 1978 në periferi të Tiranës, është hapur në formë muzeu për vizitorët. I...

0
Bujar Vitija Një ngjarje e rrallë u organizua të shtunën në hotelin ‘Swiss Diamond’ në Prishtinë. Një gala mbrëmje i bëri bashkë 30 shqiptarë të...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)