Lajmet e Fundit

0
Policia në Austri ka arrestuar 13 persona të dyshuar për radikalizimin e të rinjve dhe rekrutimin e tyre në luftën e Sirisë. Operacioni është zhvilluar...

0
400-million-people-use-the-mobile-version-of-Google-ChromeGjatë konferencës Google I/O të zhvilluar në muajin qershor të vitit të kaluar, Google informoi publikun se versioni për telefonët inteligjent i shfletuesit të...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarët në Afganistan thonë se forcat qeveritare i kanë zmbrapsur luftëtarët talibanë nga baza kryesore ushtarake në pjesën jugore të provincës Helmand, pas disa...

0
Në Moldavi, më 30 nëntor mbahen zgjedhjet parlamentare. Por, ky vend është thellësisht i ndarë: disa janë fuqishëm për integrim evropian, ndërsa ka edhe të...

Lajme nga Sporti

0
Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka kritikuar presidentin e UEFA-s, Michel Platini në lidhje me deklaratat e francezit se një futbollist gjerman duhet...

0
Një ofertë shok nga Manchester United për Carlo Ancelottin. Sipas asaj që shkruan "Mundo Deportivo", klubi anglez është gati ti ofrojë teknikut italian 300...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Historia e çdo kombi njeh sukseset e mëdha, pikat e veta kulmore. Për kombin shqiptar kjo ditë është data kuptimplotë e 28 nëntorit. Sot,...

0
Konkursi i bukurisë “Miss World”, ka mbledhur në Londër përfaqësuese nga të gjitha vendet e botës. Ka qenë bukuroshja jonë Xhensila Pere e cila ka...

Relax

0
Të bësh pazar, deri sa të mos kesh më fuqi! Ky është parimi i të “premtes së zezë”, ditës kur turmat e blerësve “çmenden”...

0
Prej disa muajsh në faqe të ndryshme të internetit qarkullojnë lajme se në muajin dhjetor planeti Tokë, do të përfshihet nga një periudhë errësire...

Lajme nga Teknologjia

0
Gara për të prodhuar avionët civil supersonik ka sjellë protipin e parë të quajtur Aerion AS2. Fillimisht ky avion do të përdoret për fluturime...

0
Pasi ka eliminuar me pare nga gjendja “default” YouTube dhe Maps, Apple duket se ka ndërmend te heqë dore nga përdorimi i Google Chrome...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)