Lajmet e Fundit

0
Qindra kosovarë të kampit të refugjatëve në Metz të Francës janë shpërngulur përkohësisht në një strehimore, për shkak të motit të keq. Nëpër një...

0
Pas paraqitjeve dinjitoze me Kombëtaren shqiptare Emir Lenjani ka zgjuar interesin e disa skuadrave në Angli, Itali dhe Gjermani. Sipoas asaj që shkruan gazeta...

Rajoni dhe bota

0
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, është ende në Vjenë, megjithë raportet e mëhershme nga zëdhënësi i tij, se ai do të largohet nga...

0
Ushtria e Ukrainës tha se territori i këtij vendi është sulmuar me predha të hedhura nga territori i Rusisë, për të parën herë prej...

Lajme nga Sporti

0
Legjenda e Juventusit, ish portieri Stefano Tacconi, i ka shkruar një letër presidentit të UEFA-s, Michel Platini duke kërkuar përsëritjen e ndeshjes së ndërprerë...

0
Sulmuesi 25-vjecar ka një klauzolë largimi nga Dormtmundi prej 25 milionë Eurosh e cila bëhet aktive në verën e ardhshme. Në një deklaratë të dhënë...

OP-ED

0
Arben Manaj Ka raste kur më qesharak të duket reagimi për një veprim, sesa vetë veprimi. Kjo m’u kujtua kur shikoja antienverizmin e stisur ndaj...

0
Gideon Rachman Brezi i prindërve të mi u mësua të jetojë nën hijen e bombës. Por për brezin tim, vetë ideja e luftës bërthamore tingëllon...

Lajme nga Showbiz

0
Treshja e bukurosheve të estradës shqiptare, Elvana Gjata, dhe Marina e Luana Vjollca, vazhdojnë të jenë singël. Këngëtarja dhe dy motrat e ekranit duket se...

0
Hana Nitsche është njëra nga manekinet më të kërkuara gjermane dhe duke parë format e saj të jashtëzakonshme të trupit dhe një pamje përrallore,...

Relax

0
Së fundmi shkencëtarët kanë paralajmëruar se peshqirët mund të jenë faktorët më të këqinj për të përhapur virus në shtëpi. Në këtë rast flitet...

0
Dy piramida misterioze janë gjetur 2 kilometra nën oqean, pikërisht në atë pjesë ku besohet të jetë Trekëndëshi i Bermudës, por se ushtria amerikane...

Lajme nga Teknologjia

0
Nokia nuk është e vetmja kompani finlandeze që po fokusohet në tregun e tabletëve, pasi edhe kompania Jolla ka vendosur të bëhet pjesë e...

0
Facebook prezantoi një tjetër aplikacion të mëvetësishëm, të quajtur Facebook Groups. Ky aplikacion është krijuar nga Facebook për t’u dhënë mundësi përdoruesve të mbajnë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Departamenti i Filozofisë në Fakultetin Filozofik në Universitetin e Prishtinës dhe Shoqata e Filozofëve të Kosovës, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Filozofisë...

0
Bujar Vitija Në historinë e Teatrit Kombëtar të Kosovës, mund të jetë hera e parë që menaxhmenti thërret një konferencë të dytë për të njëjtën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)