Lajmet e Fundit

0
Ndonëse ka lindur në Miami të Floridas, ajo ka prejardhje shqiptare. Alby Rydes, ka babain nga Cubani, ndërsa nënën shqiptare. Ajo tani është e njohur në...

0
Njohës të sigurisë në vend kanë thënë për Telegrafin se deklarata e kryeministrit Isa Mustafa se Forcat e Armatosura të Kosovës nuk do të...

Rajoni dhe bota

0
Gjykata Kushtetuese e Serbisë e ka shpallur ‘jokushtetuese’ marrëveshjen e arritur në Bruksel ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë për kalimin e kufirit, raportojnë...

0
Tri ditë pas një fitoreje të rëndësishme në zgjedhjet lokale, ish presidenti francez, Nicolas Sarkozy, është paraqitur para hetuesve, të cilët po merren me...

Lajme nga Sporti

0
Feronikeli e Prishtina kanë kryer detyrën ndaj Ferizajt e Drenicës. Lideri mundi 4:0 Ferizajn, ndërsa prishtinasit fituan 3:0 ndaj Drenicës. Ndërkohë, Hajvalia u ndal në...

0
Stafi drejtues i Apolonisë ka vendosur të largojë dy serbët nga ekipi i tyre, pas skandalit të shpërthyer në ndeshjen e kampionatit Apolonia-Tirana. Portieri...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Dy ikonat e muzikës pop, Madona dhe Rihana, janë treguar shumë të afërta në mbrëmjen muzikore të Jay Z, që u mbajt mbrëmë. Me një...

0
Edhe një bashkëpunim shumë interesant, reperi i Babastars, Skivi, do të publikojë së shpejti projektin e tij të ri.  Këtë  e ka paralajmëruar, gjatë një...

Relax

0
Se kush ka gënjyer kë fillimisht në prill, kjo nuk dihet saktë. Shakaja, që përsëritet çdo vit, mund të ketë të bëjë me romakët...

0
Një prind nga Florida ka vendosur që dhëmbin, djalit të tij t’ia nxirrte me anë të një procedure interesante. Ai me anë të një peri,...

Lajme nga Teknologjia

0
Jaguar prezantoi modelin e ri të makinës, #NewXF, në një mënyrë shumë të çuditshme. Makina kaloi lumin Thames në Londër sipër një teli të...

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Kënga  përfaqësues e Shqipërisë në Eurovision,  duket se po pëlqehet mjaft shumë. ‘I’m alive’ nga Elhaida Dani, po thyen rekorde, dhe  këtë e vërtetojnë shifrat...