Shqip English

Vazhdon të sëmuret Oliver Ivanoviqi

21:12 / E shtunë, 08 Mars 2014
1

Iniciativa Qytetare SDP ka kumtuar sot se gjendja shëndetësore e Oliver Ivanoviqit po përkeqësohet nga çasti në çast dhe se ende nuk ka përgjigje që atë ta kontrollojnë mjekë nga Qendra shëndetësore e Mitrovicës.

"Dje është dorëzuar kërkesa e Ivanoviqit që ta vizitojë ekipi i Qendrës Shëndetësore të Mitrovicës, por ende nuk ka përgjigje. Në ndërkohë gjendja e tij shëndetësore po përkeqësohet nga çasti në çast dhe në mënyrë akute”, thotë kumtesa e SDP –së, transmeton B92 .

Pjesëtarë të partisë së tij kanë thënë se Ivanoviq sot ka marrë të drejtën për telefonim dhe se bashkëshortes së vet i ka thënë se do ta vazhdojë grevën e urisë, për shkak se ”mbetja në paraburgim në Prishtinë është rrezik real për jetën e tij, po aq sa greva që po e vazhdon”, ka thënë ai, transmeton koha.

Oliver Ivanoviq, me urdhër të EULEX-it-, ishte në paraburgim njëmujor nga 27 janari. nga 27 shkurti paraburgimi i është zgjatur edhe për dy muaj.

Ivanoviqi akuzohet për krime, vrasje dhe dëbime, kundër shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe vitit 2000.  

  • Lahi

    22:50 / E shtunë, 08 Mars 2014
    kush hini ne burk ke i smut ,,,, a po smuhen masi po hyn si politikan si biznismen,, prej keti mos me met hatri qa po han ky M,,,,
Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 20 Tetor 2014
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda