Lajmet e Fundit

0
Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz. Në ditën e Forcës së Kosovës presidentja tha se po...

0
Kanë kaluar 42 ditë që kur Ndërmarrja Publike “Termokos”, e mbikëqyrur nga Komuna e Prishtinës, është dashur të fillojë sezonin e ngrohjes së kryeqytetit,...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarë nga opozita iraniane, përmes faqeve të internetit, kanë njoftuar se një gjykatë në Iran, ka dënuar me vdekje një aktivist të internetit, me...

0
Kreu i shtetit Bujar Nishani deklaroi në emisionin “Tonight Ilva Tare”, se çdo përpjekje për të pudrosur apo orientuar në kanale të tjera egërsinë...

Lajme nga Sporti

0
Futbollisti kosovar, Donis Avdijaj, kushton hiq më pas se 49 milionë euro edhe pse nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje në fanellën e Schalkes në...

0
Performanca me ekipin kombëtar shqiptar duket se ka ndryshuar fatin e Ermir Lenjanit. Tani është Hellas Verona që bën një ofertë zyrtare. Klubi i...

OP-ED

0
Adri Nurellari Arritja e një marrëveshje qeverisëse mes PDK-së dhe LDK-së në prani të presidentes Ahtifete Jahjaga mori bekimin jo vetëm të ndërkombëtarëve, por edhe...

0
Arben Ahmeti Koalicioni PDK-LDK nuk është i madh vetëm për shkak të numrave të deputetëve. Është koalicioni i sfidave të mëdha, i rivaliteteve të mëdha...

Lajme nga Showbiz

0
Pak ditë më parë ajo u fotografua siç e ka bërë nëna, duke nxjerrë në pah të pasmet e saj për revistën “Paper”, por...

0
Modelistja është bërë edhe zyrtarisht Ambasadore e Organizatës Humanitare „Vox Infantis“ në Zvicër Shqiptaro-zvicerania Heidi Lushtaku, 24 vjeçe nga Cugy frankofon i Zvicrës, e...

Relax

0
Sikur të mos ishte kamera e sigurisë që e regjistroi këtë ngjarje, askush nuk do t’i besonte këtij burri që mrekullisht shpëtoi pa u...

0
Gjermanët janë të fiksuar pas filmave porno, aq sa kanë lejuar që këto filma të dublohen për tu bërë më tërheqës për publikun e...

Lajme nga Teknologjia

0
Kina është në rrugën më të mirë, që të bëhet fuqia kryesore në gjithësi. Por në këtë rrugë kërkohet edhe shumë punë, mendon Frank...

0
Në fillim të këtij muaji, “Samsung” listoi telefonin inteligjent “Galaxy A5” në uebsajtin e saj kinez. Lajme të ngjashme“Galaxy Note Edge” vjen në...

Lajme nga Kultura

0
Ish përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në veri të Mitrovicës, Gerard Gallucci, ka thënë se Serbia do të detyrohet ta pranojë pavarësinë e Kosovës,...

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)