Lajmet e Fundit

0
Fitorja e Torinos ndaj Interit të Xherdan Shaqirit, e ka gëzuar shumë Blerim Xhemailin Mesfushori shqiptar që momentalisht luan për Galatasarayn, e ka uruar Torinon...

0
Sipas tij, në protestën e djeshme nuk ishin 7 mijë protestues siç raportoi Policia, por ishin 40 mijë e 131 persona. Ky është Levent Kasemi. Ai...

Rajoni dhe bota

0
Pakistani ka bërë të ditur se sulmet e reja ajrore, në një zonë të trazuar fisnore, kanë vrarë së paku 35 militantë. Ushtria ka thënë...

0
Prej orës shtatë të mëngjesit, rreth 9.8 milionë grekë u janë drejtuar gati 20.000 Qendrave të Votimit në të gjithë vendin, për të zgjedhur...

Lajme nga Sporti

0
Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, Phil Neville, ka folur për Adnan Januzajn Ai ka besim të madh që talenti kosovar do të bëhet futbollist i klasit...

0
Inkuadrimi i Xherdan Shaqirit në pjesën e dytë, nuk i ka ndihmuar aspak Interit Kështu vlerëson gjiganti Sky Sport Italia, që e ka notuar Shaqirin...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj, Shkëndije Mujaj pra...

0
E ftuar në emisionin “Jamais vu” të gazetarit Mustafa Nano, Eneda Tarifa këngëtare dhe moderatore njëkohësisht, ka bërë të ditur për publikun se së...

Relax

0
Ekspertët e destinacioneve elitare që dikur operonin me klientë që paguanin më shumë se 10.000 euro për person, tashmë rekomandojnë prenotime sa më të...

0
Për të parë nëse një individ është i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, mjekët zakonisht kontrollojnë indikatorët kryesor të shëndetit: duhan-pirja, dieta, obeziteti, e...

Lajme nga Teknologjia

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

0
Kompania që krijon reklamat e Volvos është duke bërë një punë të shkëlqyeshme. Ajo ka realizuar një reklamë të gjatë jashtëzakonisht mahnitëse, e cila në...

Lajme nga Kultura

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...

0
Pasi Koreja e Veriut nxiti dhe humbi një betejë të hapur me industrinë amerikane të filmit dhe firmën “Sony”, vendi i udhëhequr nga diktatori...