Shqip English

Kush ka punuar dhe punon për Serbinë, OVL e UÇK i bën emrat publik

12:30 / E enjte, 30 Janar 2014
17

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së ka dalë sot me një kërkesë të qartë për të gjithë ata që dinë diçka, se kush ka punuar dhe kush punon akoma për shërbimet sekrete të Serbisë.

Kjo organizatë e dalë nga lufta ka apeluar të gjithë ata që dinë diçka për këtë çështje, në mënyrë që emrat e 140 atyre që kanë punuar për Serbinë të bihen publik dhe ta dinë të gjithë se kush janë.

“Ne si Organizatë, i inkurajojmë dhe i përgëzojmë z.Mehmet Loci, z.Fadil Kajtazi dhe z.Fatmir Çallakaj për gatishmërinë dhe guximin e tyre për t’u deklaruar për një çështje kaq të ndjeshme, e cila do të duhej të zbardhet sa më shpejtë”, thuhet në komunikatën e OVL- UÇK’së.

“Ne kërkojmë nga të lartpërmendurit por dhe nga të gjithë ata që kanë informacione të argumentuara se kush ka punuar dhe kush ende punon për shërbimet sekrete serbe, të bëjnë publike emrat dhe pseudonimet, për hir të sqarimit të kësaj të vërtete të hidhur të popullit shqiptar. Sidomos, ne do ishim gjithmonë mirënjohës, që ta dimë se kush janë 140 personat që si pjesëtar të këtyre shërbimeve, janë infiltruar në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, me detyra të ndryshme. Kjo do ta ndihmonte shumë, procesin e verifikimit të veteranëve, invalidëve dhe Dëshmorëve të Kombit, proces i cili po zhvillohet këto ditë”, tranmseton express.

Gjithashtu, kjo organizatë ka apeluar institucionet e Kosovës, Qeveria dhe Parlamenti, që të fillojnë procesin e nxjerrjes së ligjit për lustracion të figurave publike. “Ky ligj, i cili është i domosdoshëm për funksionalizimin e mirëfilltë të institucioneve të vendit, do ta mbyllte njëherë e përgjithmonë një epokë të errët për popullin shqiptar”. 

 • MANI,USA.

  22:24 / E enjte, 30 Janar 2014
  NJË I VUAJTUR,STËVUAJTUR KËTE BOTË,PA GJET KUND DREJTËSI,AS SHËTËRI,SA,SIÇ THONË,HIQTE E NDIQTE,TË ZITË E HULLIRIT,O, MELAQES-HELAQES TË MULLIRIT?!DHE,DUKE MENDUAR QE ATË BOTËN E PËRJETËJSHME,O,DO TA GËZOJE PARAJSËN?!. POR,DUKE E FRIGUAR,QE MË E VËSHTIRA,PAMË-SHIRA ËSHTË NATA PARË,ERRËSIRA;AI GJYKIMI I NATËS SË PARË TË VARRIT;DHE,NJERIU-DJERIU; VENDOSI TA PROVOJË PËR SËGJALI,QE E KALLI ATË NATËN E PARË TË VARRIT:-U MBËSHTOLL ME NJË ÇARFASHAF TË BARDH,MBYLLI ARKIVOLIN E VARRIT,DHE, PRITI E PRITI,GJËRSA KËNDUANGJE- LAT E PARË,DYTË,TRETË,AI MUZGU DRITES QE E RIGJOI NGA VARRI,POR,ATY MATANË GARDHI,NA I TRËMBI KUAJT E QIRAGJISË,QE DUKE IA VJEDHUR TERË ARIN E PASURIN E ZOTRISË!.SA E PËRPLASI,O GADI E PLASI,TERË ULUR,NGULUR NË GJAK,RËNË KLLAPI,DUKE FOLUR NË JERMI:-ASGJË NUK ISHTE NATA PARË E VARRIT,ÇKA ISHTE ME IA TRËMBË KUAJT QIRAGJISË MATANË GARDHIT,ISH DUKE GRABITUR TERË PASURINË,TRASHËGIMINË,NA,O NA QITËN FARË,KËTO BANDA GJAKATARE,DUKE OKUPUAR,ASGJASUAR TROJE E POPULL,ME PLOJE RRETH E RROTULL;NA NDUKËN,NA ZHDUKËN TERË SHQIP SHQIPEN E MBARË SHQIAPTARISË!!. TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA NË USA.
 • Dura

  17:17 / E enjte, 30 Janar 2014
  Mos ja futni kot me mbjell hasmeri ne popull ,thua se pak shkije paska Kosovo* e qe po i kerkoni 140 spijune, ma spijun se shkijet nuk ka ne Kosovo* e Hashimit me marreveshjet histoike te tija me shkije ne dem te KOSOVES.
 • besi

  16:45 / E enjte, 30 Janar 2014
  ka ende njerez qe nuk shofin fare po as qe nuk degjojn .lejani kohes o popull se si dualen Shum tradheti deri me tni do dalin te gjitha e ju qe shfryhi ne presidenti dr Rugova jeni mbet keq se ua ka pas shkeput lidhjet me vllezerit serb per nje koh deri sa hasha me kompani i pruri prap ne kosoven e lir si po dokumentohen gjerat qe kta qe jan sot nbe pushtet e qe folen me ngulem per luften e qe skishin te bejn as gje me te perveq se ishin beashkpuntor te armikut .
 • Dashi

  16:43 / E enjte, 30 Janar 2014
  Gaz i madh kur te bin RASADI
 • Emri

  15:55 / E enjte, 30 Janar 2014
  besa.... Reagimi i juaj është nga friga që i takoni ketij sherbimi dhe ndoshta ty te kursejm se jeni femer dhe nuk dote lendojm nga fakti qe edhe pse je UDB_ashe nga koha e komunizmit ikni nga ideologjia e regatizmit qe ekultivon LDK_LKJ.
 • besa

  15:18 / E enjte, 30 Janar 2014
  emri ja paske fut kot
 • lemi

  14:55 / E enjte, 30 Janar 2014
  ldk qendron mbas ktyre pune te pista,kta zt aq jan te njeanshem,qe nuk vlen as te shiqohen,kam pas rast te ndexhoj njerz te profilit te tyre,po ata gjithmone e paraqesin setuaten siq eshte,pa kurrfar anime.
 • Emri

  14:24 / E enjte, 30 Janar 2014
  Shumica nga këta komentues k¨tu i takojn ishë_UDB_es, apo baballaret i kishin UDB_ash të devotshem. Mos keni frig do të ju amnistoim, porme një kusht pse maheret nuk jeni deklaru që baballaret, dajallaret, axhallaret, tezaket i kishinne sherbim te UDB_es dhe kështu pak sa jeni vonur, por do teju amnistoim siq bërë Ramushi me renegatin Ibrahim BrozRugova. Por, që është keq LDK_LKJ ja k'theu me me akuza te rënda duke e akuzur pa fakte sikur pro_serbi me nofken Gjykatsi që është po nga pjella e till e dae nga qihanet e Rankovicit. Te njoftoi Gjykates une e kam erin e njejtë me baban tënd, ndoshta jam mu ai.... te pergzoi per vepren që do të beshë po kthjellsh nga mendja dhe ndosta e harron zantin e UDB_es. Mos i sht hundet gjithkund kur neriu nuk te pyet klyshi "Titisto_Rugovist" por me shkollen e UDB_es.
 • BACI

  14:24 / E enjte, 30 Janar 2014
  po a pak ka argumente qe tash po shihet se hashimi dhe shume qeveritare haptas po punojne per serbine qe gjitha takimet me daqiq nuk mundi me binde vetem per futbollin gje qe e cila eshte shume e vlefshme per kombin por arriti shume marveshje me daqiq vetem qe serbia te mberrij ati ne europe si mund ndryshe te kuptohet nje njeri te udbs ka dhe shume te tjere jam sportist por i die lojtaret qe luajn mire ne fushe edhe keta politikan i dine mire ata te cilet punojne me serbine si per shembull kur zbulohen ata dote digjet kosova sepse jan te shumte tradhtare kurse AVNI RRUSTEMA nuk ka me ne kosove prandaj partia me e levderuar ose me e drejte eshte ajo e drejtesis dhe akr ne gjakove
 • shala

  13:30 / E enjte, 30 Janar 2014
  NE KRYE TE OVL UQK DHE FSK NJERZ TE (BIA), AGIM QEKU ESHTE PRIS I TYRE...
 • fahri

  13:26 / E enjte, 30 Janar 2014
  murselj haljilji deputet
 • fatmir

  13:21 / E enjte, 30 Janar 2014
  miljazim gashi
 • fatmir

  13:19 / E enjte, 30 Janar 2014
  fatmir sheholli
 • Gjykatesi

  13:12 / E enjte, 30 Janar 2014
  Ti qe quhesh "Emri" qenke vete njeri prej atyre 140, do ta marrim vesh se shpejti emrin tend.
 • Isa

  13:07 / E enjte, 30 Janar 2014
  Duhet shume shpejte me veprue dhe me i identifikue te gjith bashkpuntoret e SHerbimet sekret Serb, dhe te merren masat ndaj tyre. Nuk ka dyshim se ata njerz jan te infiltruar ne te gjitha poret e jetes, dhe do te jet veshtire te te identifikohen. I pergezoj per guximin e treguar te lart apostrofuarit por ata duhet ti ndihmojne shoqrise tone ti identifikoj ata, se nese presim prej qeveris ti zbuloj atehere prej kesaj ska kurrgju.
 • Isa

  13:07 / E enjte, 30 Janar 2014
  Duhet shume shpejte me veprue dhe me i identifikue te gjith bashkpuntoret e SHerbimet sekret Serb, dhe te merren masat ndaj tyre. Nuk ka dyshim se ata njerz jan te infiltruar ne te gjitha poret e jetes, dhe do te jet veshtire te te identifikohen. I pergezoj per guximin e treguar te lart apostrofuarit por ata duhet ti ndihmojne shoqrise tone ti identifikoj ata, se nese presim prej qeveris ti zbuloj atehere prej kesaj ska kurrgju.
 • Emri

  12:36 / E enjte, 30 Janar 2014
  Këta janë ishë UDB_ash dhe pas tyre qëndron LDK_LKJ me një qëllim të vetëm, që të godas vlerat e luftës dhe të arrijë që renegatin Ibrahim BrozRugova të amnistohet. Por duhet pasur kujdes se kush jane këta shpiun Serb që tash dalin ne skenë se bashku me Donika Shvarch dhe akuzoj. Kujdes nuk duhet akuzu njerzit pa fakte, kur dihet që këta nga LDK_LKJ ishin të patët që i sherbyen Serbis dhe UDB_es.
Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 24 Tetor 2014
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda