Lajmet e Fundit

0
Rita Ora njihet për thyerjen e rregullave në veshje. Keshtu ajo u paraqit me nje fustan xhinsi me kopsa zberthyer të martën në një...

0
Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme dhe ka marrë një vendim për sa i përket incidentit të ndodhur gjatë ndeshjes në stadiumin...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se vendi i tij “nuk paraqet rrezik për askend” dhe nuk ka për qëllim të “involvohet në asnjë...

0
Polici i racës së bardhë që vrau tinejxherin me ngjyrë në Ferguson të Amerikës, ka thënë se e ka kryer punën e tij dhe...

Lajme nga Sporti

0
Derisa ditëve të fundit po qarkullojnë lajme për një shkarkim të mundshëm të Arsene Wenger nga Arsenali dhe për trajnerët potencial për të zëvendësuar...

0
Cibona e Zagrebit ka fituar miqësoren kundër Sigal Prishtinës, me rezultat 81-101, të mërkurën mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Përballja në...

OP-ED

0
Bedri Zyberaj Zonja dhe zotërinj, Jemi mbledhur sot këtu ta kujtojmë të kaluarën e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe ta shënojmë e ta festojmë...

0
Zgjim Hyseni Nuk mësuam gjë të re në regjistrin e fakteve, as sa i përket subjekteve politike, as mbi karakteret e figurave të Mustafës e...

Lajme nga Showbiz

0
“Marrëzitë” e ish-kryeministrit Sali Berisha nuk njohin kufij. Së fundi ai ka publikuar në profilin e tij në Facebook, një foto të modifikuar të kryeministrit...

0
Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Xhensila Murtezai, po punon çdo herë e më shumë për të sjellë projekte të reja për fansat e...

Relax

0
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur, drejtues i një bande aq të...

0
Kamioni i gjate 25 meter kercen mbi nje makine Lotus te Formula 1. Ky eshte spoti prej pak sekondash per llogari te kompanise se...

Lajme nga Teknologjia

0
Një program kompjuterik jashtëzakonisht i ndërlikuar dhe mjaft i fshehtë është zbuluar rastësisht nga kompania e sigurisë së sistemeve kompjuterike dhe internetit Simantek. Ekspertë të...

0
Panasonic ka prezantuar telefonin inteligjent me parametra mesatarë, Eluga I, në Indi. Telefoni ka pothuajse të njëjtat veçori si Asus Zenfone 5. Ai ka...

Lajme nga Kultura

0
Aktori i komedisë, Vedat Bajrami, do ta shfaqë për të parën herë “Stand Up Comedy-në” e tij të parë para publikut prishtinas. Interesimi ka qenë...

0
Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Arber Rexhaj, ka dhënë disa propozime për rikthimin e skenës teatrore në këtë qytet. Këto propozime të cilat...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)