Lajmet e Fundit

0
Ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka mbrojtur rektorin e Universitetit të Prishtinës, ‘Hasan Prishtina’ rreth kërkesës së Shoqatave të Dala nga Lufta...

0
Victoria Beckham i ka lënë të gjitha anash vetëm që t’i qëndrojë pranë motrës së saj Louise e cila është ndarë nga burri i...

Rajoni dhe bota

0
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka dërguar një mesazh për Shqipërinë dhe shqiptarët për 102-vjetorin e Pavarësisë. Në mesazhin e tij, Kerry vlerëson rolin...

0
San Francisko – Sipas Facebook, ajo që ndodhi në vitin 2012 me Barack Obaman dhe rrjetin social nuk do të përsëritet më. Mbështetja e madhe...

Lajme nga Sporti

0
Gazetari i “L’Equipe”, Alexis Menuge, pretendon se i di emrat e tre finalistëve në garë për Topin e Artë. Sipas tij, për çmimin do...

0
Mesfushori francez Frank Ribery e ka dhënë mendimin e tij për Topin e Artë. Ylli francez ka thënë se nuk e llogarit këtë çmim...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Nuk ka shumë kohë që përfaqësuesja e Hondurasit për ‘Miss Univerese’ është gjetur e vdekur. Dhe fajin për vdekjen e saj e kishte motra...

0
U bë shumë kohë që kur kanë deklaruar se do të vijnë me një këngë duet. Kjo pritje të gjatë që kanë bërë fansat...

Relax

0
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur, drejtues i një bande aq të...

0
Kamioni i gjate 25 meter kercen mbi nje makine Lotus te Formula 1. Ky eshte spoti prej pak sekondash per llogari te kompanise se...

Lajme nga Teknologjia

0
Sonim, kompania që merret me krijimin e telefonave inteligjentë të pathyeshëm, ka krijuar së fundmi telefonin XP7 Android 4.4 KitKat. Ai cilësohet si telefoni...

0
Edhe pse tabletët po përdoren gjerësisht, shifrat e fundit të publikuara nga firma kërkimore e tregut, IDC, na zbulojnë se tregu i tabletëve ka...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

0
Aktori i komedisë, Vedat Bajrami, do ta shfaqë për të parën herë “Stand Up Comedy-në” e tij të parë para publikut prishtinas. Interesimi ka qenë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)