Lajmet e Fundit

0
Dy gazetarë të gazetës serbe “Blic” e kanë realizuar një reportazh për të parë se cilat do të jenë reagimet e pronarëve të banesave...

0
Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka falënderuar të gjithë pas rekordit që arriti në sfidën kundër Sevillas. Messi...

Rajoni dhe bota

0
Gjatë një takimi në Uashington me zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban...

0
Reshjet e dëborës në verilindje të Shteteve të Bashkuara po pakësohen, por ato që kërcënojnë tani këto zona janë përmbytjet nga shirat e fundjavës...

Lajme nga Sporti

0
Shkumbin Pireva Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të flas për fenë islame. Sipas portalit ‘islammemo.cc’, sulmuesi portugez ka...

0
Ndeshja e vlefshme për Euroligë, në mes skuadrës turke, Galatasaray dhe asaj serbe, Cervena Zveda, ka sjell incidente të mëdha jashtë palestrës ku është...

OP-ED

0
Ilirian Zhupa Pavarësisht nga arritjet dhe vonesat, duhet nënvizuar se në këtë çerekshekull të fundit të historisë sonë, ne si shqiptarë të Shqipërisë kemi shpenzuar...

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

Lajme nga Showbiz

0
Bukuroshja shqiptare Rita Ora ditëve të fundit po qëndron në Abu Dabi. Ajo ka postuar një fotografi në rrjetin ‘Instagram’ ku shihet se ajo...

0
Është njëra ndër zërat më të ri të skenës muzikore shqipe. Por këngëtarja Bleta, po gjen shumë mbështetje nga kolegët e saj. Blero Muharremi...

Relax

0
Dy persona që bëjnë një "biznes të shpejtë", ose thënë ndryshe "biznes droge" janë filmuar teksa gazetari i FOX 25 raportonte për stuhitë e...

0
Nuk është fare e vërtetë ajo që mendojnë shumica e njerëzve, se për të krahasuar moshën e qenve dhe maceve me moshën e njeriut...

Lajme nga Teknologjia

0
Ashtu siç kanë bërë me çdo markë tjetër botërore, kinezët së fundmi kanë prezantuar një fotokopje të autoveturës së famshme britanike, ‘Land Rover Evoque’,...

0
Apple do të ofrojë shërbimin muzikor Beats tek çdo pajisje që operon me sistemin iOS. Këtë lajm e ka bërë të ditur gazeta prestigjioze...

Lajme nga Kultura

0
Derbi i Milanos hap dyert për trajnerin që në të shkuarën ka fituar tre tituj kampion me Interin. Roberto Mancini përgatit debutimin me Interin në...

0
Lirimi i Vojislav Sheshelit është i patolerueshëm, veçanërisht për shkak se gjykimi kundër tij tashmë është shkruar mirëpo nuk është bërë i ditur, i...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)