Lajmet e Fundit

0
Po, jam i dashuruar”, është shprehur Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. E vajza me të cilën është përfolur se do të martohet, është vetëm...

0
Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka ftuar presidentin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, që gjatë pranverës së ardhshme, ta vizitoj Rusinë. Zëdhënësi i...

Rajoni dhe bota

0
Mediat turke raportojnë se një gjykatë në Stamboll ka lëshuar urdhër-arrest për klerikun turk që jeton në Shtetet e Bashkuara, Fethullah Gulen. Televizioni shtetëror TRT...

0
Duart e Ionel Boyerus dridheshin teksa rrëfente për “The Guardian” momentin kur para 25 viteve, në një mur i dha fund jetës, njëkohësisht edhe...

Lajme nga Sporti

0
Mbrojtësi që së fundmi ishte pjesë e Olympiacosit, kishte marrë zyrtarisht kohët e fundit një ofertë nga Barcelona për të qenë pjesë e sektorit...

0
Pedro Rodriguez, i cili po endet mes stolit bdhe fushës në kërkim të hapësirave te skuadra e Luis Enriques. Pas Alexis Sanchez, Arsenali kërkon t'i...

OP-ED

0
Burim Ramadani Demokratizimi është proces. Asgjë nuk fillon dhe përfundon brenda pak ditësh. Duhet angazhim të përkushtuar. Këtu, besoj, askush nuk ka dilema. Të gjithë...

0
Zgjim Hyseni Qosja sulmon Mustafën, kurse ky ia pret edhe më ashpër. Njëri quhet kolaboracionist i qeverisë kuislinge të Rrahman Morinës, tjetri pa hamendje ia...

Lajme nga Showbiz

0
Incidentet me veshjen janë bërë zakon për Nicki Minaj. Këngëtarja 32-vjeçare i la të gjithë me gojë hapur kur në një emision televiziv tregoi...

0
Këngëtarja me famë botërore Christina Aguliera feston sot 34 vjetorin e lindjes. Gjatë gjithë këtyre viteve jetë, Christina ka krijuar shumë këngë, ka grumbulluar shumë...

Relax

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

Lajme nga Teknologjia

0
Android Lollipop është ngadalë duke u lëshuar në të gjithë botën tek shumë lloje të ndryshme të telefonave mobil që bazohen në sistemin operativ...

0
Shtetet e Bashkuara e konsiderojnë sulmin kibernetik ndaj kompanisë filmike Sony Pictures si “çështje serioze” për sigurinë kombëtare. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest,...

Lajme nga Kultura

0
Në një audicion, një pikturë bërë nga Winston Churchill është shitur për më shumë se 2.2 milionë euro. Piktura në fjalë mban titullin “...

0
Të gjithë adhuruesit e filmit, veçmas ata nga kryeqyteti do të kenë mundësinë ta shohin filmin “Exodus God and Kings” regjinë e të cilit...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)