Lajmet e Fundit

0
“Osservatore Romano”, gazeta zyrtare e Vatikanit në Romë, ka publikuar një artikull të Giovanni Armillota me titull: “Pope Clement XI and the Albani Family”. Në...

0
Prej vitit 2011 është diskutuar përfshirja e njësive të helikopterëve në strukturën organizative të Policisë së Kosovës. Megjithatë ende nuk janë blerë helikopterët të...

Rajoni dhe bota

0
Gjenerali amerikan, James Terry, thotë se forcat kurde i kanë përzënë militantët e Shtetit Islamik nga qyteti Kobani. Përmes një deklarate të lëshuar, komandanti i...

0
“Sanksionet janë të kotë. Nëse duhet goditur vërtetë arroganca e Putinit, atëherë duhet synuar çlirimi i Europës nga energjia që furnizohet prej Rusisë”. Profesorit...

Lajme nga Sporti

0
Sassuolo: Consigli; Vrsaljko, Terranova, Cannavaro, Longhi; Biondini, Magnanelli, Missiroli; Berardi, Zaza, Sansone Inter: Handanovic; Donkor, Vidic, Ranocchia, Dodò; Guarin, Medel; Shaqiri, Kovacic, Palacio; Podolski

0
Është parashikuar që në orët në vazhdim dy ekipe të Premier League-s të hidhen në sulm për Fabio Coentraon, mëngjarashin portugez të Real Madrid. Sipas...

OP-ED

0
Bashkim Isufi Institucionet e Kosovës duhet te vazhdojnë me reformat dhe me nxitjen e investimeve. Ne këtë rast bankat fillimisht do te angazhonin potencialin kreditor...

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

Lajme nga Showbiz

0
Nicki Minaj njihet për format e saj, madje edhe u ka kënduar atyre në albumin Anaconda. Të premten 32-vjeçarja ishte e ftuar në një event...

0
Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Soni Malaj, shquhet si për zërin e saj të ëmbël, ashtu edhe dukjen e saj. Hiret trupore, e bëjnë atë...

Relax

0
Mbretëresha e Anglisë njihet për dashurinë e saj të madhe ndaj qenve dhe ata nuk mungojnë në asnjë dalje të saj. Por duket se dashuria...

0
Fëmijët e pasanikëve të sotëm dhe pasardhësit e tyre do të jenë të tillë edhe për 300 vitet e ardhshme. Të paktën kështu thotë një...

Lajme nga Teknologjia

0
Prodhuesi i njohur për krijimin e aksesorëve, Spigen, zbuloi katër nga kasat e tij që janë krijuar posaçërisht për pajisjen e ardhshme të Samsung-ut,...

0
Samsung do të mbizotërojë të gjithë llojet e tregut dhe për ta bërë këtë kompania krijon pajisje të cilësive të ndryshme. Telefonat inteligjentë të...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...