Lajmet e Fundit

0
Aeroporti i Tiranës 8 vitet e para nuk ka paguar asgjë për buxhetin e shtetit, ndërsa tani ka filluar pagesa, e cila llogaritet mbi...

0
Në 102 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Kuvendi Komunal i Gjilanit ka shpallur Qytetar nderi kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Çmimi iu dha...

Rajoni dhe bota

0
Një djalë 12-vjeçar nga Cleveland (Ohio) ka vdekur pasi u qëllua nga policia më 22 nëntor. 12 vjeçari po mbante një revole të plastikës, për...

0
Kabul –Parlamenti i Afganistanit i ka miratuar marrëveshjet bilaterale të sigurisë me Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n, me të cilat mundësohet mbetja e trupave...

Lajme nga Sporti

0
Reali i Madridit po bëhet gati për të nisur procesin e rinovimit të kontratës së Carlo Ancelottit, në drejtimin e të cilit los blankos...

0
Skuadra italiane, Napoli është hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e lojtarit të Bayernit, Xherdan Shaqirit. Lojtari me prejardhje kosovare por që luan për...

OP-ED

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

0
Michael Knigge Reforma e imigrimit me dekret e vendos Obamën në konfrontim me Republikanët. Po kjo nuk do të jetë tema e vetme, ku Obama...

Lajme nga Showbiz

0
Këngtarja Orhidea Latifi e njohur si Kida,ka publikuar projektin e saj më të ri “M’ke rrejt” .Kjo këngë është prodhim muzikor i Zzap dhe...

0
Reperi Arton Avdyli apo siq njihet për publikun 2 ton se fundmi ka lansuar projektin e tij më të ri të titulluar “Qa Boj...

Relax

0
Bunkeri i madh antibërthamor i mbajtur sekret që nga regjimi komunist i Shqipërisë, i ndërtuar në vitet 1970 e që u bë publik dje...

0
Një turist rus ka shkruar inicialet e emrit të tij, më saktë vetëm shkronjën e parë të emrit "K" mbi një gur të Koloseut...

Lajme nga Teknologjia

0
Përsosja e teknologjisë po ua mundëson nxënësve e studentëve kopjimin në provim. Së fundi në kryeqytet është përhapur një ofertë që u mundëson studentëve kufje...

0
Pavarësisht tregut “të limituar”, Xiaomi ka arritur të zërë vendin e tretë si kompania më e madhe në botë për prodhimin e telefonave inteligjentë....

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

0
Boksieri i Kosovës, Armend Xhoxhaj, është fitues i trofeut të Turneut Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Boksierë nga 12 shtete të ndryshme të botës, për dy ditë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)