Lajmet e Fundit

0
Uellsiani i Real Madridit, Gareth Bale dëshiron rikthimin në Premier League. Kështu raportojnë mediat britanike. Ish yllin e Tottenhamit duket se përsëri do ta shohim...

0
Pas shumë VIP-ave tanë që ekspozojnë trupin, duket se i ka ardh rendi edhe një ndër këngëtareve më të mira të estradës tonë muzikore,...

Rajoni dhe bota

0
Kryetarja e Parlamentit të Serbisë, Maja Gojkoviq, ka premtuar se vendi i saj nuk do të vendosë kurrë sanksione ndaj Rusisë. Serbia synon anëtarësimin në...

0
Një gazetar gjerman ka depërtuar brenda territorit të ISIS,dhe ka marrë në pyetje luftëtarët e grupit islamik,të burgosur dhe njerëz të tjerë që janë...

Lajme nga Sporti

0
Sipas një sondazhi të bërë nga Goal.com, tifozët mendojnë se Borussia Dortmund nuk duhet ta shkarkoj Jurgen Kloppin. Borussia Dortmund e ka nisur keq sezonin...

0
Një futbollist në një ndër kategoritë amatore në Angli është dëbuar nga fusha me karton të kuq për shkak të përdorimit të fjalës m*t...

OP-ED

0
Artur Zheji Që shoqëria shqiptare ka një indeks të lartë falsifikimi, kjo dihej. “Jovlerat”, të paraqitura mjeshtërisht si të ishin vlera të larta, është një...

0
Blerim Burjani Vazhdimi i dialogut me Serbinë radha që pret shtetin tonë, faktorit ndërkombëtar po i konvenon një dialogues i dobët dhe që ka ndikim...

Lajme nga Showbiz

0
Publikisht edhe Genta edhe Kastro janë beqarë, ata ka kohë që mbajnë këtë status dhe nuk flasin në media për lidhjet në jetën e...

0
Angelina Jolie ka thënë për një revistë australiane se “martesa dhe fëmijët janë një punë e lodhshme”.  Aktorja 39-vjeçare u rrëfye për ‘Women’s Weekly’: “Brad...

Relax

0
Zëvendëskryeministri, Hashim Thaçi duket se ia kthej borxhin kryeministrit Isa Mustafa. Derisa të hënën e kaluar, në seancën e Kuvendit të Kosovës, Mustafa me një...

0
Senati 28 vjeç ka vrapuar mbi binarë dhe ka tërhequr të dehurin me gjithë fuqinë që kishte. Ndërsa i shpëtuari, jo vetëm që nuk...

Lajme nga Teknologjia

0
Disavantazhi i vetëm i telefonave inteligjentë është bateria e tyre, e cila nuk zgjat shumë për shkak të shërbimeve dhe aplikacioneve të shumta që...

0
Grupi kryesor i hakerëve pro-ukrainas, “Trupat Kibernetike Ukrainase”, ka ndërhyrë në sistemin publik të kamerave të sigurisë që rebelët menaxhojnë në zonat në lindje...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

0
Klubi i Shkrimtarëve “Petro Marko” në Vlorë, me mbështetjen e Bashkisë organizoi “Ditën vlonjate të poezisë”. Ky aktivitet i cili synon të shndërrohet në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)