Lajmet e Fundit

0
“Albania Film Week” ka nisur edicionin e tretë në New York, USA, që ka në vëmendje shpërndarjen e kinemasë dhe kulturës shqiptare. Edicioni i...

0
Edhe pse jemi ende në muajin nëntor, sulmuesi i Realit të Madridit është gati për të festuar. Krishtlindja në shtëpinë e Cristiano Ronaldos mesa duket...

Rajoni dhe bota

0
Gjatë një takimi në Uashington me zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban...

0
Reshjet e dëborës në verilindje të Shteteve të Bashkuara po pakësohen, por ato që kërcënojnë tani këto zona janë përmbytjet nga shirat e fundjavës...

Lajme nga Sporti

0
Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka falënderuar të gjithë pas rekordit që arriti në sfidën kundër Sevillas. Messi...

0
Shkumbin Pireva Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo ka gjetur kohë të flas për fenë islame. Sipas portalit ‘islammemo.cc’, sulmuesi portugez ka...

OP-ED

0
Ilirian Zhupa Pavarësisht nga arritjet dhe vonesat, duhet nënvizuar se në këtë çerekshekull të fundit të historisë sonë, ne si shqiptarë të Shqipërisë kemi shpenzuar...

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Yllka Kuqi është shumë e angazhuar si në krijimin e këngëve ashtu edhe me pjesëmarrjen e saj në mbrëmje dhe koncerte të ndryshme...

0
Bukuroshja shqiptare Rita Ora ditëve të fundit po qëndron në Abu Dabi. Ajo ka postuar një fotografi në rrjetin ‘Instagram’ ku shihet se ajo...

Relax

0
I dashuri juaj dëshiron të bëjë seks, ndërkaq ju thjesht jeni e lodhur për aksion. Ja si ta zgjidhni këtë problem pa ndonjë telash. Kur...

0
Dy persona që bëjnë një "biznes të shpejtë", ose thënë ndryshe "biznes droge" janë filmuar teksa gazetari i FOX 25 raportonte për stuhitë e...

Lajme nga Teknologjia

0
Kompania Bentley do të tentoi gjatë panairit ndërkombëtarë të veturave të mbajtur në Los Angeles, të befasoi klientelën e pasur me konceptin e kabrioletit...

0
Ashtu siç kanë bërë me çdo markë tjetër botërore, kinezët së fundmi kanë prezantuar një fotokopje të autoveturës së famshme britanike, ‘Land Rover Evoque’,...

Lajme nga Kultura

0
Një javë pas shpërthimit të skandalit për korrupsion në lidhje me dhënien e vizave për të pasurit e huaj, Portugalia është goditur nga një...

0
Derbi i Milanos hap dyert për trajnerin që në të shkuarën ka fituar tre tituj kampion me Interin. Roberto Mancini përgatit debutimin me Interin në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)