Lajmet e Fundit

0
Senati 28 vjeç ka vrapuar mbi binarë dhe ka tërhequr të dehurin me gjithë fuqinë që kishte. Ndërsa i shpëtuari, jo vetëm që nuk...

0
Dhjetë autokolona me ndihma ka dërguar Rusia në zonat e separatistëve. Tani një komision qeveritar do të koordinojë mbështetjen për Donbass-in. "Republikat Popullore" të...

Rajoni dhe bota

0
Pakistani do të nisë me ekzekutimin e afro 500 të të burgosurve, të dënuar për terrorizëm, në javët e ardhshme. Lajmin e ka bërë të...

0
Një tregtar 53-vjeçar është gjendur i pajetë në një hotel në zonën e Laprakës. Shtetasi 53-vjeçar me iniciale R. E është gjendur i pajetë në...

Lajme nga Sporti

0
Lukas Podolski duket se gjatë dimrit do të largohet në Arsenal. Sulmuesi gjerman nuk po gjen hapësirën e duhur tek ‘Topçinjtë’ dhe duket se e...

0
Veterani i Barcelonës, Xavi Hernandez thotë se bëri vendimin e duhur që zgjodhi të qëndronte në klub këtë verë dhe tregon se kurrë nuk...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtari Blero Muharremi ka postuar një fotografi në rrjetin social ‘Instagram’ brenda se cilës janë dy gota të mbushura. Mirëpo ajo që më shumë...

0
Aktorja Vlora Merovci ka kërkuar ndihmë. Por jo për vete. Ajo ndihmë përmes rrjetit social facebook, ka kërkuar për të gjithë fëmijët në nevojë....

Relax

0
Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur dje në Indi. Një majmun i shpëton heroikisht jetën shokut të tij, pasi ky i fundit ishte në...

0
Më shumë se një mijë qytetarë të Alaskës u zhytën në një liqen të ngrirë , me qëllim mbledhjen e fondeve për Olimpiadën speciale...

Lajme nga Teknologjia

0
Grupi kryesor i hakerëve pro-ukrainas, “Trupat Kibernetike Ukrainase”, ka ndërhyrë në sistemin publik të kamerave të sigurisë që rebelët menaxhojnë në zonat në lindje...

0
BlackBerry po punon se bashku me kompaninë e prodhimit të avionëve komercialë Boeing në një projekt që ka për synim të krijojë një telefon...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

0
Klubi i Shkrimtarëve “Petro Marko” në Vlorë, me mbështetjen e Bashkisë organizoi “Ditën vlonjate të poezisë”. Ky aktivitet i cili synon të shndërrohet në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)