Lajmet e Fundit

0
Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka pranuar se do të ishte i interesuar për transferimin e Lionel Messit, nëse sulmuesi vendos të largohet...

0
Përpjekja për të hyrë ilegalisht në Angli për një jetë më të mirë, ka shkaktuar vdekjen e dy të rinjve shqiptarë. Një djalë dhe...

Rajoni dhe bota

0
Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden shkon të premten në Turqi. Atmosfera ndërmjet Uashingtonit dhre Ankarasë është e tensionuar, pas mosmarrëvëshjeve të hapura mbi konfliktin në...

0
Zëvendëspresidentni amerikan, Joe Biden, tha se “është e papranueshme për vendet që të përpiqen t’i rishënojnë kufijtë me forcë në Evropë ose të intervenojnë...

Lajme nga Sporti

0
Ansi Agolli do ta mbajë mend gjatë mbrëmjen e 18 nëntorit në Genoa, kur Kombëtarja shqiptare zhvilloi miqësoren historike me Italinë. Mbrojtësi i majtë...

0
Ekipi i Sunaj Kecit barazoi 1-1 në shtëpi me Ferizajn, një ndeshje që dhe mund ta kishte humbur. Hajvalia nuk arrin të mbyllë me fitore...

OP-ED

0
Arben Manaj Ka raste kur më qesharak të duket reagimi për një veprim, sesa vetë veprimi. Kjo m’u kujtua kur shikoja antienverizmin e stisur ndaj...

0
Gideon Rachman Brezi i prindërve të mi u mësua të jetojë nën hijen e bombës. Por për brezin tim, vetë ideja e luftës bërthamore tingëllon...

Lajme nga Showbiz

0
Bleona Qereti dhe Hekuran Krasniqi vazhdojnë te jenë miq te ngushtë pas suksesit që kishin së bashku me këngë Mandarina. Gjate turneut të fundit që...

0
E pranishme në Australi për promovimin e filmit të saj të fundit “Unbroken”, ku është producente dhe regjisore, aktorja Angelina Jolie, është shprehur se...

Relax

0
Organizata ndërkombëtare humanitare Human Rights Watch (HRW) dënon fuqishëm "testin e virgjërisë", që policia indoneziane kryen mbi policet e reja. Nga policia indoneziane pretendojnë se...

0
Tre gropa masive u zbuluan këtë verë në Yamal Peninsula në veri të Siberisë. Në përpjekje për të zbuluar origjinën e këtyre gropave të...

Lajme nga Teknologjia

0
Nokia nuk është e vetmja kompani finlandeze që po fokusohet në tregun e tabletëve, pasi edhe kompania Jolla ka vendosur të bëhet pjesë e...

0
Facebook prezantoi një tjetër aplikacion të mëvetësishëm, të quajtur Facebook Groups. Ky aplikacion është krijuar nga Facebook për t’u dhënë mundësi përdoruesve të mbajnë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Departamenti i Filozofisë në Fakultetin Filozofik në Universitetin e Prishtinës dhe Shoqata e Filozofëve të Kosovës, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Filozofisë...

0
Bujar Vitija Në historinë e Teatrit Kombëtar të Kosovës, mund të jetë hera e parë që menaxhmenti thërret një konferencë të dytë për të njëjtën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)