Lajmet e Fundit

0
Se kush ka gënjyer kë fillimisht në prill, kjo nuk dihet saktë. Shakaja, që përsëritet çdo vit, mund të ketë të bëjë me romakët...

0
Grupi për Studime Juridike dhe Politike, e vlerëson si shqetësuese mungesën e auditimit të partive politika nga Kuvendi i Kosovës. Sipas GSJP, aktet ligjore qe...

Rajoni dhe bota

0
Tri ditë pas një fitoreje të rëndësishme në zgjedhjet lokale, ish presidenti francez, Nicolas Sarkozy, është paraqitur para hetuesve, të cilët po merren me...

0
Një person 75 vjeçar nga Andelfingeni ka humbur jetën në veturën e tij pasi që një pemë e rrëzuar nga era është përplasur...

Lajme nga Sporti

0
Mesfushori i Zvicres, Xherdan Shaqiri eshte inkuadruar ne formacionin me te mire te xhirot se shkuar te ndeshjeve eliminatore ne Euro 2016. Portali Goal.com...

0
Klubi i Milanit, duket se po bën xhiron Tailandë-Kinë. Pas Mr. Bee, shfaqet në skenë Zong Qinghou, i cili ka shfaqur interes për blerjen...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Aktori i mirënjohur kosovar, i njohur edhe ndërkombëtarisht Blerim Destani këto ditë  është duke realizuar në Gjermani një film, disa pjesë të cilat po...

0
Këngëtari i njohur  Ibrahim Tatlises, po plaket çdo ditë e më shumë. Qëndrimi për një kohë të gjatë në spitalin e Miamit të SHBA-ve...

Relax

0
Një prind nga Florida ka vendosur që dhëmbin, djalit të tij t’ia nxirrte me anë të një procedure interesante. Ai me anë të një peri,...

0
Kush nuk do të dëshironte që kjo bukuroshe seksi t’ia lajë makinën. Ajo është një profesioniste e vërtetë në punën e saj. Në këtë video...

Lajme nga Teknologjia

0
Jaguar prezantoi modelin e ri të makinës, #NewXF, në një mënyrë shumë të çuditshme. Makina kaloi lumin Thames në Londër sipër një teli të...

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Kënga  përfaqësues e Shqipërisë në Eurovision,  duket se po pëlqehet mjaft shumë. ‘I’m alive’ nga Elhaida Dani, po thyen rekorde, dhe  këtë e vërtetojnë shifrat...