Lajmet e Fundit

0
Hikaru Aizawa është një i ri japonez, tërheqës sipas mendimit të femrave lokale, sidomos atyre të moshës së vjetër, të cilat e kanë provuar. Bëhet...

0
Sipas shkencëtarit dhe klimatologut të NASA-së, John Casey, rekord i dëborës dhe të ftohtit në Nju Jork dhe Shtetet e Bashkuara është vetëm fillimi...

Rajoni dhe bota

0
Papa Françesku ka bërë thirrje për dialog ndërfetar, duke thënë se ai mund të ndihmojë fundin e fundamentalizmit dhe të terrorit. Duke folur në ditën...

0
Katër luftanije ruse që kanë hyrë në Kanalin Anglez, janë detyruar të strehohen në një port francez, për shkak të stuhisë. Autoritetet franceze dhe NATO-ja...

Lajme nga Sporti

0
Momentalisht Bayerni kryeson Bundesligën me 30 pikë, por pas vetëm 12 javëve të para kampionët e Gjermanisë kanë krijuar një diferencë të frikshme ndaj...

0
Për Ahmedin interesohen disa skuadra nga Gjermania dhe Zvicra por një hap konkret në drejtim të tij ka bërë Heerenven. Futbollisti i përfaqësueses të 21-vjeçarëve...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Mediat turke shkruajnë se këngëtarja shqip[tare Bleona Qerreti po përjeton një hitori dashurie me biznesmenin hamshor turk Alican Ulusoy. Madje ato shkojnë më tej ndërsa...

0
Top modele në moshën 9 vjeçare dhe konsiderohet si më e bukura në botë. Kristina Pimenova është një vajzë e vogël dhe shumë e...

Relax

0
Të bësh pazar, deri sa të mos kesh më fuqi! Ky është parimi i të “premtes së zezë”, ditës kur turmat e blerësve “çmenden”...

0
Prej disa muajsh në faqe të ndryshme të internetit qarkullojnë lajme se në muajin dhjetor planeti Tokë, do të përfshihet nga një periudhë errësire...

Lajme nga Teknologjia

0
Kanë kaluar mbi dhjetë vjet tashmë që kur avioni Konkord kreu udhëtimin e tij të fundit duke kaluar Atlantikun. Por shumë shpejt do të nisin...

0
400-million-people-use-the-mobile-version-of-Google-ChromeGjatë konferencës Google I/O të zhvilluar në muajin qershor të vitit të kaluar, Google informoi publikun se versioni për telefonët inteligjent i shfletuesit të...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)