Lajmet e Fundit

0
Disa ueb-faqe të pavarura të lajmeve në Bjellorusi janë bllokuar. Qeveria nuk ka thënë se kush është përgjegjës për bllokadën që ka nisur qysh të...

0
Qeni ia ka dalë ta mbyt një ujk që i ishte afruar fshatit Brod të Sharrit- Dragash . Ne rrjetet sociale tashmë kanë dalë...

Rajoni dhe bota

0
Rumania shënon 25 vjetorin e revolucionit për demokraci Më shumë se 200 vetë u mblodhën në sheshin e universitetit në Bukuresht për të përkujtuar revolucionin...

0
Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Yi, ka thënë se Pekini është i gatshëm të ndihmojë Rusinë për të tejkaluar problemet ekonomike. Rubla ruse ka...

Lajme nga Sporti

0
Lukas Podolski duket se gjatë dimrit do të largohet në Arsenal. Sulmuesi gjerman nuk po gjen hapësirën e duhur tek ‘Topçinjtë’ dhe duket se e...

0
Veterani i Barcelonës, Xavi Hernandez thotë se bëri vendimin e duhur që zgjodhi të qëndronte në klub këtë verë dhe tregon se kurrë nuk...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Aktorja Vlora Merovci ka kërkuar ndihmë. Por jo për vete. Ajo ndihmë përmes rrjetit social facebook, ka kërkuar për të gjithë fëmijët në nevojë....

0
“The Voice of Albania 4” mbylli netët “live”, ku 4 konkurrentë u eliminuan, ndërsa 8 të tjerët vazhdojnë ëndrrën në gjysmëfinale. Anna, Andi, Erina...

Relax

0
Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur dje në Indi. Një majmun i shpëton heroikisht jetën shokut të tij, pasi ky i fundit ishte në...

0
Më shumë se një mijë qytetarë të Alaskës u zhytën në një liqen të ngrirë , me qëllim mbledhjen e fondeve për Olimpiadën speciale...

Lajme nga Teknologjia

0
BlackBerry po punon se bashku me kompaninë e prodhimit të avionëve komercialë Boeing në një projekt që ka për synim të krijojë një telefon...

0
Deri tani ju keni pasur mundësi që të përdorni komandat zanore tek telefonat inteligjentë Android dhe orët inteligjente Android Wear, por së shpejti do...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

0
Klubi i Shkrimtarëve “Petro Marko” në Vlorë, me mbështetjen e Bashkisë organizoi “Ditën vlonjate të poezisë”. Ky aktivitet i cili synon të shndërrohet në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)