Lajmet e Fundit

0
Lionel Messi do të largohet nga Barcelona në verën e vitit 2016, ka bërë të ditur “Cadena Cope”. Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, do të...

0
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në Samitin e 6-të të Këshillit Atlantik për Energjinë dhe Ekonominë, i cili po mbahet në Stamboll...

Rajoni dhe bota

0
Raportohet se Jeb Bush është duke bërë disa lëvizje sekrete në mënyrë që të gjejë donatorët potencial për fushatën e tij në zgjedhjet presidenciale...

0
Stuhia e fuqishme e dëborës në verilindje të SHBA-së, ka shkaktuar 8 viktima, 6 prej të cilëve në rajonin Buffalo. Reshjet e dendura të...

Lajme nga Sporti

0
Përtej rivalitetit mes dy prej ekipeve më të titulluara në Itali, Milan-Inter është sfida që ka fituar popullaritet dhe për ngjyrat e koreografitë e...

0
Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) ka aprovuar disa rregulla të reja që duhet të respektohen nga secila skuadër e Serie A. Federatës Italiane të Futbollit...

OP-ED

0
Burim Ramadani Aksident zinxhir! Ky konstatim vazhdon të jetë aktual edhe në "përkthimin" për politikën kosovare dhe për gjendjen e përgjithshme në shoqërinë tonë. Prapëseprapë dhe...

0
Zejdush Kastrati ”Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur” (S.Frashëri) Për pesë muaj rresht ju vëzhguan dhe vetëm ju vëzhguan, ju...

Lajme nga Showbiz

0
Se Morena Taraku është femër e bukur, joshëse dhe seksi, kjo nuk e vlen të diskutohet gjatë. Ajo, tërheq gjithë vëmendjen dhe jo pa arsye....

0
Policia ka dhënë versionin zyrtar për vdekjen e Doktor Florit mëngjesin e së hënës. Në komunikatën e Drejtorisë së Tiranës thuhet se mbidoza e...

Relax

0
Ku e kemi kokën? Sot shpesh e kemi të ulur poshtë, duke kontrolluar postën elektronike, duke shkruajtur mesazhe, duke lundruar në internet apo duke...

0
Një djalë rus i cili i shpëtoi për mrekulli vdekjes kur u godit nga rryma elektrike thotë se tani ka marrë fuqi magnetike. 12-vjeçari...

Lajme nga Teknologjia

0
Meizu ka prezantuar telefonin MX4 Pro, gjatë një ngjarje të zhvilluar në Kinë. Ekrani i telefonit është prodhuar nga kompania Sharp dhe është 5.5...

0
Drejtuesi i Samsung-ut për relacionet me investuesit, Robert Yi, njoftoi gjatë një ngjarje të zhvilluar në Nju Jork, se kompania po planifikon të reduktojë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Në debatin e organizuar nga Forumi Kulturor me temën “Kultura në Kosovë: Specia që duhet shpëtuar”, është thënë se ky sektor nuk ka...

0
Ylljet Aliçka, është shkrimtari shqiptar i cili sivjet është nominuar me romanin “Valsi i lumturisë”, kandidat për çmimin “Balkanika”. Fituesi i këtij çmimi do...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)