Lajmet e Fundit

0
Mbretëresha e Anglisë njihet për dashurinë e saj të madhe ndaj qenve dhe ata nuk mungojnë në asnjë dalje të saj. Por duket se dashuria...

0
Ministrja e Punëve të Jashtme të Indisë, Sushma Swaraj e ka filluar vizitën zyrtare në Kinë, gjatë së cilës do të takohet edhe me...

Rajoni dhe bota

0
Pesë skiatorë kanë mbetur të vdekur nga një ortek në jugperëndim të Zvicrës bën të ditur policia lokale. Siç transmeton AP, fatkeqësia ka ndodhur në...

0
​Unioni Afrikan ra dakord mbështesë propozimin për të dërguar 7500 trupa në luftë kundër grupit ekstremist Boko Haram në Afrikën perëndimore. Udhëheqësit e bashkimit përfunduan...

Lajme nga Sporti

0
Mësohet se biznesmeni Christopher Maillol i cili do të financonte operacionin me Adrianon u tërhoq. Nuk do të ketë rikthim në Europë për ish Perandorin...

0
Lionel Messi është ndër futbollistët më të mirë dhe më të paguar në botë. Ylli I Barcelonës përvec jetës luksoze me shtëpi e vila,...

OP-ED

0
Bashkim Isufi Institucionet e Kosovës duhet te vazhdojnë me reformat dhe me nxitjen e investimeve. Ne këtë rast bankat fillimisht do te angazhonin potencialin kreditor...

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Soni Malaj, shquhet si për zërin e saj të ëmbël, ashtu edhe dukjen e saj. Hiret trupore, e bëjnë atë...

0
Quhet Mara Teign, emër tashmë i njohur në botën e modelimit. Bukuria e saj “përrallore” dhe linjat e saj trupore e kanë radhitur atë...

Relax

0
Sa kohë mund të durojnë femrat pa bërë seks?, Kjo është një nga pyetjet më të shpeshta të meshkujve. Për t’ju përgjigjur kësaj pyetjeje të...

0
Faktorët më të fortë që tregojnë rrezik për tentativë vetëvrasje tek të rinjtë janë depresioni, alkooli apo droga, sjelljet agresive apo përçarëse dhe një...

Lajme nga Teknologjia

0
Prodhuesi i njohur për krijimin e aksesorëve, Spigen, zbuloi katër nga kasat e tij që janë krijuar posaçërisht për pajisjen e ardhshme të Samsung-ut,...

0
Samsung do të mbizotërojë të gjithë llojet e tregut dhe për ta bërë këtë kompania krijon pajisje të cilësive të ndryshme. Telefonat inteligjentë të...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...