Lajmet e Fundit

0
Autoritetet egjiptiane kanë njoftuar se dy djemtë e presidentit të rrëzuar Hosni Mubarak, janë liruar sot nga burgu Ata janë liruargati katër vjet pas arrestimit...

0
Modelja dhe dizejantorja kosovare Agensa Vuthaj ditë më parë udhëtoj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo nga ky vend na u paraqit krejtësisht...

Rajoni dhe bota

0
Downing Street do të rishikojë procedurat e sigurisë pasi një telefonues që tallej i është kaluar në linjë kryeministrit të Britanisë së Madhe, David...

0
Shumë figura të famshme kanë njërin prind me ngjyrë të zezë dhe këtë rrallëkush e di, sepse ata kanë lëkurë të bardhë. Dhe përderisa...

Lajme nga Sporti

0
Granit Xhaka tashmë ka vendosur. Ai do të vazhdojë kontratën gjatë kësaj jave me Borussia Monchengladbachun, pas bisedimeve të zhvilluara me drejtuesit e klubit. “Të...

0
Pas humbjes 4:2 nga Bradford City, ku Chelsea i tha lamtumirë Kupës FA, trajneri i ‘bluve’, Jose Mourinho ka deklaruar se nuk iu ka...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Charli XCX ka kënduar disa prej këngëve të saj në clubin GAY në Londër mbrëmjen e djeshme. Këngëtarja 22-vjeçare është shgaqur shumë provokuese gjatë performancës...

0
Këngëtarja Bleona Qerreti si duket ka zgjedhur destinacionin e radhës për pushime. Këngëtarja ka përshëndetur të gjithë fansat e saj nga Malibu derisa ka paralajmëruar...

Relax

0
Shoqata “Al Huda” në Volketswil të Cyrihut nuk ka hequr dorë nga projekti për hapjen e një kopshti të fëmijëve për myslimanët. Përfaqësues të shoqatës...

0
Reklamat që u ndaluan – ne u sjellim të plota: https://www.youtube.com/watch?v=WNSpNnmVpps&x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534  

Lajme nga Teknologjia

0
Para disa javësh, firma UBS e investimit deklaroi se Apple ka shitur 69 milionë iPhone në tremujorin e katërt, që përfundoi në dhjetor. Ndërsa...

0
Të bësh një thirrje telefonike nga një kontinent në një tjetër nuk është ndonjë akt për t’u mbajtur mend këto ditë. Por imagjinoni sikur...

Lajme nga Kultura

0
Së paku pesëmbëdhjetë persona janë vrarë në Kajro gjatë përleshjeve mes protestuesve dhe policisë, gjatë demonstratave që janë mbajtur në shënim të përvjetorit të...

0
Bajram Krasniqi ka dhjetë vjet që përkujdeset për transportin e nxënësve nga fshati Gllanicë për në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Dobrajë të Madhe,...