Lajmet e Fundit

0
Alexandre Pato i shkel syrin Serisë A. Sulmuesi brazilian tregon se i ndjek më shumë vëmendje zhvillimet në futbollin italian, sidomos në shtëpinë e...

0
Gjashtë fuqitë botërore dhe Irani po bëjnë përpjekje të arrijnë marrëveshje për programin bërthamor të Republikës Islamike, por njëlloj i rëndësishëm është si suksesi...

Rajoni dhe bota

0
Epërditshmja New York Times raportoi se presidenti amerikan, Barack Obama, e ka vazhduar rolin luftarak të trupave të Shteteve të Bashkuara në Afganistan, edhe...

0
Stuhia e fuqishme e dëborës ka shkaktuar 8 viktima në SHBA, 6 prej të cilëve në rajonin Buffalo. Sipas mediave amerikane, lartësia e borës ka...

Lajme nga Sporti

0
Pakkush do ta mendonte se një tifoz shqiptar nga Cërriku mund të ndërpriste një ndeshje historike futbolli, vetëm për të marrë një autograf mbi...

0
Luciano Moggi, një nga protagonistët kryesorë të “Calciopolit” në Itali (kurdisjeve të ndeshjeve), ka folur me superlativa për disa nga lojtarët tanë kuqezi. Madje,...

OP-ED

0
Ilirian Zhupa Pavarësisht nga arritjet dhe vonesat, duhet nënvizuar se në këtë çerekshekull të fundit të historisë sonë, ne si shqiptarë të Shqipërisë kemi shpenzuar...

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Morena Taraku duket se është përkushtuar fort për ti mbajtur në formë linjat e saja. Aj për këtë punë është duke bërë edhe palestër. Në...

0
Modelja fantastike belge, Stephanie Bertram Rose,  vazhdon t’i bëjë për vete shumë adhurues nëpër botë. E dashura e futbollistit holandez, Gregory Van der Wiel,...

Relax

0
  Këlyshi juaj kafshon gjithçka? Atëherë duhet të veproni sa më shpejt për t'ia hequr këtë zakon. Bëjeni duke ndjekur këto këshilla... Në radhë të parë...

0
Një komunitet që banon midis kufirit të Pakistanit dhe Indisë jetojnë shumë gjatë, duke arritur moshën nga 110 deri në 120 vjeç. Vendbanimi i tyre...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung ka prezantuar një aplikacion të ri për video në pajisjet Galaxy. Ky aplikacion i quajtur Milk Video do të ndihmojë përdoruesit e pajisjeve...

0
Shpenzoni orë të tëra duke përdorur telefonin, duke kontrolluar mesazhet tekst, elektronike apo rrjetet sociale? A vuani nga dhimbja e shpinës? Nëse po, atëherë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Rilindësi arbëresh Jeronim De Rada, është përkujtuar në 200-vjetorin e lindjes së tij në një tryezë shkencore të organizuar të premten nga Akademia...

0
Fatmir Shatri “Ruajeni këtë fëmijë se po na e merr kush” e ka porositur profesori i fakultetit të regjisë filmike , Selami Taraku , studentin...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)