Lajmet e Fundit

0
Pas gjermanishtfolësve, janë shqipfolësit të dytët në listën e përdoruesve të gjuhëve në Kantonin e Lucernit. Sigurisht, dallimi në numër në mes të zviceranëve (gjermanishtfolës)...

0
Për sigurinë fizike të oborrit të Qendrës Klinikë Universitare të Kosovës nuk përkujdeset askush. Përveç tri hyrjeve zyrtare të cilat janë të monitoruara ka edhe...

Rajoni dhe bota

0
Javorja gjermane, Zeit, e ka publikuar një artikull në të cilin thotë se me mijëra foshnje serbe janë shitur pasi iu kanë marrë nënave...

0
Disa faqe të pavarura të lajmeve në Internet janë bllokuar në Bjellorusi, ku qeveria ushtron kontroll të ashpër të lajmeve në media. Agjencia private e...

Lajme nga Sporti

0
Koordinatori i Fondacionit "Fratelli di San Francesco", shqiptari Bledian Beshiraj, gjatë një dreke bamirësie, ku protagonist ishte ekipi i të rinjve të Milanit, ka...

0
Ai e tha edhe disa orë para ndeshjes: "Totti dhe De Rossi janë miqtë e mi më të mirë te Roma" ndaj dhe gjatë...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Pa dyshim që po! Morena Taraku e cila njihet si njëra ndër femrat më të bukura në Kosovë, është e pëlqyer shumë nga publiku. E...

0
Lady Gaga është shquar për stilin e saj ekstravagant, por në daljen e radhës paparacët i ka bërë përshtypje veshja e zgjedhur, jo lakuriqësia...

Relax

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

Lajme nga Teknologjia

0
Kosova në rajon është e para sa i takon përdorimit të interneti . Kosova në rajon është e para sa i takon përdorimit të internetit...

0
Citigroup rriti vlerën e Instagram-it sot nga 19 miliardë dollarë në 35 miliardë dollarë. Rrjeti social për shpërndarjen e fotove ka njoftuar së fundmi...

Lajme nga Kultura

0
Një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore që e është shënuar gjatë vitit 2014 në Kosovë është pranimi i Kosovës në Oskar. Një nga ngjarjet...

0
Gazsjellësi TAP pritet të marrë një dimension të ri në rajonin e Ballkanit dhe në Europë pas bllokimit të projektit rus, Rrjedha e Jugut....

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)