Lajmet e Fundit

0
Skënder Ismaili, një 20 vjeçar nga Gjilani, thotë se ai dhe shokët e tij janë sulmuar në Graçanicë nga disa serbë të moshës madhore...

0
Shoqata e nënave që kanë humbur fëmijtë e tyre gjatë luftës së fundit janë distancuar nga ‘individë të caktuar’ që kanë shkaktuar dëme në...

Rajoni dhe bota

0
Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të përgjithshme në Greqi sugjerojnë fitoren e partisë Syriza. Sipas exit-polleve, Syriza, e cila udhëhiqet nga Alexis Tsipras, prin me 39.5...

0
Exit-pollet sugjerojnë se partia Syriza ka fituar zgjedhjet e përgjithshme në Greqi. Sipas tyre, partia, e cila udhëhiqet nga Alexis Tsipras, prin me 12.5 për...

Lajme nga Sporti

0
Futbollistët kosovar ishin mjaft aktiv në xhiron e parë të pranverës në elitën e futbollit të Shqipërisë   Fundjava shkoi nën hijen e kurdisjes turpëruese të...

0
Fitorja e Torinos ndaj Interit të Xherdan Shaqirit, e ka gëzuar shumë Blerim Xhemailin Mesfushori shqiptar që momentalisht luan për Galatasarayn, e ka uruar Torinon...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Adele në mision tjetër për filmin e ri të serisë së filmave James Bond. 26 vjeçarja nga Britania ka fituar një çmim Oscar pikërisht...

0
Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj, Shkëndije Mujaj pra...

Relax

0
Ekspertët e destinacioneve elitare që dikur operonin me klientë që paguanin më shumë se 10.000 euro për person, tashmë rekomandojnë prenotime sa më të...

0
Për të parë nëse një individ është i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, mjekët zakonisht kontrollojnë indikatorët kryesor të shëndetit: duhan-pirja, dieta, obeziteti, e...

Lajme nga Teknologjia

0
Të bësh një thirrje telefonike nga një kontinent në një tjetër nuk është ndonjë akt për t’u mbajtur mend këto ditë. Por imagjinoni sikur...

0
Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

Lajme nga Kultura

0
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga udhëheqësi i Njësisë për Kulturë, Bujar Haziri dhe përfaqësues të artit gjilanas, ka pritur...

0
Pasi Koreja e Veriut nxiti dhe humbi një betejë të hapur me industrinë amerikane të filmit dhe firmën “Sony”, vendi i udhëhequr nga diktatori...