Lajmet e Fundit

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

0
Miku më i ngushtë i Florit, Ermal Mamaqi, ka përgënjeshtruar zërat se këngëtari mori një overdozë droge për shkak të problem shëndetësore të të...

Rajoni dhe bota

0
Uashington – Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se janë duke ndryshuar politikat amerikane të imigracionit, që mund të shpëtojnë miliona...

0
Ankara - Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden viziton Turqinë, derisa atmosfera ndërmjet Uashingtonit dhe Ankarasë është e tensionuar, pas mosmarrëveshjeve të hapura mbi konfliktin në...

Lajme nga Sporti

0
Sfida e radhës për boksierin kosovar me nënshtetësi gjermane do të jetë ajo e 20 dhjetorit, ndërsa në rast suksesi eventual gjasat që Krasniqi...

0
Art Kuqi Favoriti për titull dhe kampioni aktual e mbyllin vjeshtën duke u ballafaquar me njëra-tjetrën sot në stadiumin e kryeqytetit, në ndeshjen që cilësohet...

OP-ED

0
Arben Manaj Ka raste kur më qesharak të duket reagimi për një veprim, sesa vetë veprimi. Kjo m’u kujtua kur shikoja antienverizmin e stisur ndaj...

0
Gideon Rachman Brezi i prindërve të mi u mësua të jetojë nën hijen e bombës. Por për brezin tim, vetë ideja e luftës bërthamore tingëllon...

Lajme nga Showbiz

0
Tom Cruise mund të jetë protagonisti kryesor i filmit “Highlander”. Tom Cruise është më i kërkuari për të luajtur rolin që për herë të...

0
Fatbardha Kashtanjeva E meta e tij më e madhe është ndjeshmëria që e ka. Kështu së paku ka treguar aktori Jeton Zogiani gjatë intervistës ndryshe...

Relax

0
Një komunitet që banon midis kufirit të Pakistanit dhe Indisë jetojnë shumë gjatë, duke arritur moshën nga 110 deri në 120 vjeç. Vendbanimi i tyre...

0
Së fundmi shkencëtarët kanë paralajmëruar se peshqirët mund të jenë faktorët më të këqinj për të përhapur virus në shtëpi. Në këtë rast flitet...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung e prezantoi telefonin inteligjent Galaxy S5 Plus muajin e kaluar. Ai është një version i përditësuar i Galaxy S5, ka të njëjtat karakteristika,...

0
Nokia nuk është e vetmja kompani finlandeze që po fokusohet në tregun e tabletëve, pasi edhe kompania Jolla ka vendosur të bëhet pjesë e...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitia Rilindësi arbëresh Jeronim De Rada, është përkujtuar në 200-vjetorin e lindjes së tij në një tryezë shkencore të organizuar të premten nga Akademia...

0
Fatmir Shatri “Ruajeni këtë fëmijë se po na e merr kush” e ka porositur profesori i fakultetit të regjisë filmike , Selami Taraku , studentin...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)