Lajmet e Fundit

0
Zyrtarët thonë se së paku 17 vetë, përfshirë femra dhe fëmijë, janë vrarë në sulme të ndara në gjithë Afganistanin. Mbrëmë vonë në provincën Javzjan,...

0
Anëtari i kryesisë së AAK-së, Besnik Tahiri, thotë se derisa Qeveria aktuale preokupim kryesor e ka se si t’i rehatojë militantët partiakë në poste...

Rajoni dhe bota

0
Zbardhet lista e grabitjeve me armë të kryera nga e ashtuquajtura si “banda e babagjyshëve”. Në dosjen e prokurorisë thuhet se pjesëtarët e grupit...

0
Dy policë të New York janë qëlluar në prit me armë zjarri ndërsa po patrullonin me makinën e tyre ne Brooklyn. Të dy zyrtarët...

Lajme nga Sporti

0
Eric Abidal edhe zyrtarisht është pensionuar si futbollist. Ylli francez i ka luajtur minutat e fundit si futbollist në ndeshjen, Kalloni-Olympiacos. ër fundin e tij...

0
Dëshmuam se jemi më të mirët në botë Anësori uellsian, Gareth Bale e ka quajtur Real Madridin si ekipi më i mirë në botë,...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Në ballon e Presidentit të dy ditëve më parë ra në sy një pamje që deri më tani kishte munguar dhe një fakt...

0
Super Oferta e Fundvitit nga Pierre Cardin Home! Ish-presidenti George Bush është veshur si babagjysh dhe ka vizituar një spital fëmijësh në Dallas. 68-vjeçari ka...

Relax

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

Lajme nga Teknologjia

0
​Kushtet e tmerrshme të punës në fabrikat kineze ishin në qendër të vëmendjes në 2010, kur vetëm 14 punëtorëve nga fabrika e Foxconn, furnizuesi...

0
Kompania BLU ka prezantuar telefonin Studio 7.0 me rrjetin 3G. Pavarësisht se ekrani i tij shumë i madh e bën praktikisht një tablet, kompania...

Lajme nga Kultura

0
Në vitin që do të vije filmi i regjisorit holandez Dion Ventress me titull ‘’Katunar’’ do të jetë risi në kinematografinë e vendin tonë....

0
Kompania Sony ka konfirmuar se ka tërhequr plotësisht filmin satirik “The Interview”, me shkak kërcënimet e marra nga hakerët kibernetikë. Filmi bën fjalë për një...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)