Lajmet e Fundit

0
Kompania britanike Aston Martin, e cila merret me prodhimin e makinave sportive luksoze, prezantoi makinën e fundit sportive që mban një motor V12, i...

0
Kryetari i AKR-së dhe ish-Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli do të nderohet në Tiranë me titullin “Nderi i Kombit” nga presidenti Bujar Nishani. Sot në...

Rajoni dhe bota

0
Sulmet kibernetike nga qeveritë e huaja dhe nga individë të ndryshëm janë vënë në kryes të listës së kërcënimeve ndaj Shteteve të Bashkuara nga...

0
Kombet e Bashkuara kanë njoftuar se i deleguari special i tyre për Sirinë është nisur drejt Damaskut, për tu takuar me udhëheqës të këtij...

Lajme nga Sporti

0
Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, është ndjerë i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Evropës. Ata humbën 1:0 nga Beshiktashi, kurse u eliminuan pas...

0
Derisa në Ligën e Kampionëve po garon vetëm Juventusi, Liga e Evropës po pushtohet nga skuadrat italiane. Nga 16 sosh sa kanë mbetur, pesë prej...

OP-ED

0
Nga Jakup Krasniqi Duke njohur historinë e Kosovës, nga fillimi i shekullit XX, nuk është e vështirë të kuptohet se konstatimi i nxjerrë në...

0
Nga Oriola Musa Ndërsa pamjet e qytetarëve kosovarë që ikin nga vendi janë bërë pamje botërore, si e specializuar për ekonomi dhe marrëdhënie publike-pra si...

Lajme nga Showbiz

0
Dy modele braktisin markën e të brendshmëve të Victoria’s Secret. Dyshohet se pagesa e ulët ka detyruar modelet Doutzen Kroes dhe Karlie Kloss që të...

0
Këngëtarja Fjolla Morina është ndërruar në lepurushen e famshme të Playboy. E veshur totalisht me të zeza, ajo ka preferuar të shfaqet në një foto...

Relax

0
KFC do të sjellë një lloj të ri filxhani për kafe për të festuar 50 vjetorin e saj. Ndryshe nga filxhanët normal të kafes,...

0
Gjatë 20 viteve të fundit apo më shumë, Alaska ka dalë një nga vendet ku efektet e ndryshimit të klimës, kanë qenë më të...

Lajme nga Teknologjia

0
YouTube është padyshim një nga uebsajtet më popullore në botë, por, edhe pse ka mbi 1 miliard shikues, sajti akoma ka zero profit. Sipas...

0
Huawei prezantoi byzylykun e saj të parë inteligjent, i cili vjen me lidhjen LTE. Huawei 4.5G Smartband do të mbështesë gjithashtu rrjetin 4.5G të...

Lajme nga Kultura

0
Humbja e Arsenalit në shtëpi në kuadër të Ligës së Kampionëve nga Monaco me rezultat 3:1, në ndeshjen e parë ka nervozuar tej mase...

0
“Kërkesa për tërheqjen e këngës është bërë me 5 shkurt. Deri në këtë vendim jo-normal edhe për mua, kanë qenë në dijeni të gjitha...