Lajmet e Fundit

0
Babai i alkoolizuar i Rihannas është shoqëruar jashtë festës vezulluese të saj gjatë promovimit të “Diamond Ball”, për shkak se ishte tejet i dehur,...

0
Elizabeth Hurley ka dashur t’u bëjë një urim të veçantë gjithë fansave të saj në këtë prag festash. Aktorja 49-vjeçare ka postuar një foto...

Rajoni dhe bota

0
Një raport i cili ka depërtuar në publik dokumenton se me çfarë metodash i ndjek CIA terroristët në gjithë botën. Tani diskutohet sërish për...

0
Javorja gjermane, Zeit, e ka publikuar një artikull në të cilin thotë se me mijëra foshnje serbe janë shitur pasi iu kanë marrë nënave...

Lajme nga Sporti

0
Peja ka shënuar fitore 88:76 kundër Bashkimit në Prizren. Peja ka arritur ta realizojë fitoren e 13-të këtë edicion në ETC Superligën e Kosovës në...

0
Koordinatori i Fondacionit "Fratelli di San Francesco", shqiptari Bledian Beshiraj, gjatë një dreke bamirësie, ku protagonist ishte ekipi i të rinjve të Milanit, ka...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Një stjuardesë nuk i ka rezistuar Lionel Messin. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, sot ka udhëtuar nga Barcelona për në vendlindjen e tij në Argjentinë. Ai...

0
Presidenti amerikan Barack Obama, Zonja e Parë Michelle, vajzat e tyre dhe madje edhe dy qentë mbërritën në Hawai për pushimet dimërore. Familja presidenciale i...

Relax

0
Më shumë se një mijë qytetarë të Alaskës u zhytën në një liqen të ngrirë , me qëllim mbledhjen e fondeve për Olimpiadën speciale...

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

Lajme nga Teknologjia

0
Kosova në rajon është e para sa i takon përdorimit të interneti . Kosova në rajon është e para sa i takon përdorimit të internetit...

0
Citigroup rriti vlerën e Instagram-it sot nga 19 miliardë dollarë në 35 miliardë dollarë. Rrjeti social për shpërndarjen e fotove ka njoftuar së fundmi...

Lajme nga Kultura

0
Një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore që e është shënuar gjatë vitit 2014 në Kosovë është pranimi i Kosovës në Oskar. Një nga ngjarjet...

0
Gazsjellësi TAP pritet të marrë një dimension të ri në rajonin e Ballkanit dhe në Europë pas bllokimit të projektit rus, Rrjedha e Jugut....

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)