Lajmet e Fundit

0
Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka një lajm të mirë për sulmuesin kosovar të Baselit, Shkëlzen Gashin Në një prononcim për gazetën...

0
Elver Raça është menaxheri shqiptar i Etrit Berishës, portierit të Lazios. Ai duke folur për “LaLazioSiamoNoi.it”, ka zbuluar se klientit të tij nuk po...

Rajoni dhe bota

0
Një vajzë 12-vjeçare ruse ka vrarë veten të mërkurën duke u hedhur nga kati i 14 i pallatit ku banonte pasi prindërit zbuluan se...

0
Prostitucioni i nisur në Itali me vajzën shqiptare, tashmë ishte transferuar në territorin shqiptar. Një shtetas italian 44-vjeçar shfrytëzonte një 22-vjeçare shqiptare për prostitucion,...

Lajme nga Sporti

0
Portieri i Përfaqësueses së Kosovës dhe Palermos, Samir Ujkani, është bërë për një ditë mësues. Ai ka ligjuar para studentëve në Palermo, pas ftesës...

0
Kampioni vjeshtor i Ligës së Parë ka bërë goditje të madhe në afatin kalimtar të dimrit. Llapjanët kanë transferuar Visar Zogianin, që në gjashtë...

OP-ED

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

0
Shkruan: Blerim Burjani Pakënaqësitë që kapluan shtetin kohen e fundit kanë prejardhje të ndryshme nga ato të rrenave e mashtrimeve para elektorale, e deri te...

Lajme nga Showbiz

0
Dy modele nga Prishtina me në fund kanë marrë guximin që të pozojnë topless Modelet Rina Berdynaj dhe La Baaresha janë modelet që kanë marrë...

0
Aktorja e njohur amerikane, Gwyneth Paltrow, tregoi se ajo e trajton rregullisht me avull vagjinën e saj. 42-vjeçarja, ish-gruaja e Chris Martin, tha se shkon...

Relax

0
Nëse e përdorni vetëm për paninet apo për ndonjë gatim tjetër, duhet të dini se po humbni një thesar të madh. Në fakt, majoneza...

0
Përse kryqëzojmë gishtërinjtë për të pasur fat? Ekzistojnë dy teori. E para e çon origjinën e këtij gjesti në traditat kulturore parakristiane të Evropës...

Lajme nga Teknologjia

0
Shefja e Yahoo, Marissa Mayer, ka prezantuar në një event qëllimet e kompanisë që ajo drejton. Yahoo është kompania e cila ka krijuar motorrin...

0
Kush tjetër duhet të ketë më shumë supermakina në rrugë, përveç vendeve arabe, të pasura me naftë? Ky është një koleksion i çmendur nga Katari....

Lajme nga Kultura

0
"American Sniper" (Snajperi Amerikan) është pritur shumë mirë nga publiku amerikan, por kjo nuk do të thotë që do t’a shohë edhe Jesse Ventura. Ish-guvernatori...

0
Filmi biografik për Steve Jobsin ka filluar më në fund të xhirohet. Gjatë vitit të kaluar kemi parë raporte të ndryshme se kush do...
www.cheaptickets.ch