Lajmet e Fundit

0
Parlamenti Evropian ka dënuar me "termat më të fuqishëm" shkeljen sistematike të të drejtave të njeriut nga Shteti Islamik (IS) dhe grupet e tjera...

0
Parlamenti i Ukrainës, me përbërje të re, ka zgjedhur kryeministrin aktual, Arseniy Yatsenuyk, edhe për një mandat të ri. Në seancën e parë, parlamenti ka...

Rajoni dhe bota

0
Presidenca ruse thotë se presidenti i, Vladimir Putin, dhe ai i Ukrainës, Petro Poroshenko, kanë diskutuar për “marrëdhëniet bilaterale dhe situatën në juglindje të...

0
Mediat shtetërore dhe aktivistët thonë se forcat lojale ndaj regjimit të presidentit, Bashar al-Assad, në Siri, i kanë vrarë së paku 30 kryengritës në...

Lajme nga Sporti

0
Duke u bazuar në ato që zbulojnë media të ndryshme nuk janë vetëm Juventusi dhe Atletico e Madridit, dy klubet që dëshirojnë të afrojnë...

0
Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për dy pozita dhe tani gjendet e 50-ta në renditjen e re të FIFA-s për muajin nëntor. Shqipëria ka pësuar...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Trendi i zhveshjes së këngëtarëve nuk ka të ndalur. Pasi Bleona doli thuajse cullak, edhe Zajmina Vasjari i ka bërë disa foto nudo, raporton...

0
Bukuroshja nga Përmeti Polikseni Manxhari ka fituar konkursin “Miss Massachusetts USA” dhe do të konkurrojë vitin e ardhshëm në Miss USA 2015! Konkursi për...

Relax

0
Në këto ditë të ftohta, kur ndryshimet e temperaturave dhe lagështira në ajër na krijojnë probleme të shumta shëndetësore, duhet të marrim masa për...

0
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur, drejtues i një bande aq të...

Lajme nga Teknologjia

0
Adoleshentët që vuajnë nga problemet e shëndetit mendor do të inkurajohen të përdorin aplikacione në internet për t’u shëruar. Kjo është nisma më e...

0
Gjatë konferencës Google I/O të zhvilluar në qershor, kompania njoftoi se versioni mobil i shfletuesit Google Chrome kishte mbi 300 milionë përdorues. Gati gjashtë...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)