Lajmet e Fundit

0
Ka vendosur të lërë sfidën e kërcimit ditën që ky ‘shoë’ do të niste. Këngëtarja Ronela Hajati shpjegon në intervistën e dhënë për “Vip...

0
Kemi parë pasagjerë që kanë shtyrë makinën kur ajo nuk është ndezur, por se edhe pasagjerët e avionit të zbresin dhe të shtyjnë atë,...

Rajoni dhe bota

0
Aktivistë për të drejtat e njeriut në Siri, kanë njoftuar se nga sulmet ajrore qeveritare kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS), janë vrarë rreth...

0
Gjenerali amerikan, i cili është komandant i lartë i NATO-s në Evropë, Philip Breedlove, ka thënë se ka një numër të madh të rusëve...

Lajme nga Sporti

0
Frank Ribery e ka dhënë mendimin e tij për Topin e Artë. Ylli francez ka thënë se nuk e llogarit këtë çmim fare pasi...

0
Art Kuqi Shpërthen Fahredin Duraku: Thotë se trajnerët e grupmoshave të reja të Përfaqësueses së Kosovës (Rafet Prekazi, Ramiz Kransiqi e Besnik Kollari) janë ‘demode’...

OP-ED

0
Bedri Zyberaj Zonja dhe zotërinj, Jemi mbledhur sot këtu ta kujtojmë të kaluarën e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe ta shënojmë e ta festojmë...

0
Zgjim Hyseni Nuk mësuam gjë të re në regjistrin e fakteve, as sa i përket subjekteve politike, as mbi karakteret e figurave të Mustafës e...

Lajme nga Showbiz

0
Kaviljet e brishta dhe shumë të dobëta, krahët kockorë dhe eleganca e tepruar. Aktorja Angelina Jolie duket tejet e dobët e veshur me një...

0
Transmetuar më 26.11.2014 - 12:47 0 0 E vetme e veshur me një fustan aspak të rehatshëm, i cili e pengonte...

Relax

0
Kujdeseni për veten, por sërish nuk e shmangni dot gripin. Studimet tregojnë se ka disa gjeste të thjeshta të cilat mund të na forcojnë...

0
Sikur të mos ishte kamera e sigurisë që e regjistroi këtë ngjarje, askush nuk do t’i besonte këtij burri që mrekullisht shpëtoi pa u...

Lajme nga Teknologjia

0
Panasonic ka prezantuar telefonin inteligjent me parametra mesatarë, Eluga I, në Indi. Telefoni ka pothuajse të njëjtat veçori si Asus Zenfone 5. Ai ka...

0
Edhe pse nuk mund t’i klasifikojmë orët inteligjente si pajisje teknologjike për të rriturit, megjithatë nuk e kuptojmë se për çfarë mund t’u nevojitet...

Lajme nga Kultura

0
Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Arber Rexhaj, ka dhënë disa propozime për rikthimin e skenës teatrore në këtë qytet. Këto propozime të cilat...

0
Bujar Vitia Shtatë herë i është ndërruar emri e pesë herë lokacioni. E aty ku qëndron sot stoikisht pas gjithë vështirësive në përballje me regjimin...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)