Lajmet e Fundit

0
Partia Demokratike në Shqipëri ka kërkuar që ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli të paraqitet në një interpelancë në parlamentin shqiptar për të dhënë shpjegime...

0
Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz, lëshoi një dekret për ndarjen e një buxheti prej 29 miliardë dollarësh në mënyrë që t’i ndihmoj...

Rajoni dhe bota

0
Një zjarr i madh ka shpërthyer në njërën nga libraritë më të mëdha të Rusisë, ku ruhen mijëra dokumente të rralla dhe historike. Vladimir Fortov,...

0
Izraeli ka thënë se planifikon të ndërtojë 450 shtëpi të reja në territorin e pushtuar palestinez. “Edhe një herë, jeta e palestinezëve, të drejtat e...

Lajme nga Sporti

0
Kjo është dita e Ilir Berishës. E gjen golin në testin kryesor për të fituar kontratë me skuadrën e Helsingborgut. Ish-mbrojtësi i Prishtinës shënoi golin...

0
Adnan Januzaj është rikthyer titular për Manchester Unitedin në Premierligë. Ylli kosovar do të nis ndeshjen nga fillimi, në takimin e sotëm me Leicesterin,...

OP-ED

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

Lajme nga Showbiz

0
Nuk ka mbushur ende javën që ka dalë në treg “FourFiveSeconds”, kënga e re e Rihanna-s, por këngëtarja i është ‘përveshur’ punës për realizimin...

0
Brazili shquhet për vajza të bukura e seksi, e tillë është edhe modelja e njohur Lisalla Montenegro Wilson. Bukuroshja brune gjithnjë spikat me trupin...

Relax

0
Faktorët më të fortë që tregojnë rrezik për tentativë vetëvrasje tek të rinjtë janë depresioni, alkooli apo droga, sjelljet agresive apo përçarëse dhe një...

0
Një 28-vjeçare britanike u bë nënë e binjakëve, nëntë vite pasi mjekët i thanë se ajo nuk do të lindte kurrë pasi ‘ishte gjenetikisht...

Lajme nga Teknologjia

0
Kur duam të blejmë një telefon inteligjent, shikojmë nëse ka harduer të mirë, ekran të madh, procesor të shpejtë, kamera të mirë etj. ...

0
Disa studime të mëparshme kanë zbuluar se raporti i njerëzve me celularët e tyre është tepër i ngushtë, megjithatë shumica e aktivitetit të kryer...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...
www.cheaptickets.ch